APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Fotky: Prečo je táto aplikácia tak populárnou a aké pokročilé funkcie ponúka?

Aké funkcie ponúka aplikácia Fotky od spoločnosti Google?

Len niekoľko dní dozadu sme sa venovali aplikácii Google Telefón, ktorá patrí medzi používateľmi k populárnejším alternatívam. Dôvodom je, že ponúka pokročilé funkcie, od blokovania spamových hovorov, cez zobrazovanie ID volajúceho, ktorého nemáte uloženého v telefónom zozname, až po možnosť vyhľadávania kontaktov na služby vo vašom okolí.

Nejde však o jedinú aplikáciu, ktorá vyčnieva zo softwaru, ktorý ponúka Google. Dnes by sme sa chceli bližšie pozrieť na ďalšiu aplikáciu, konkrétne na aplikáciu Google Fotky, ktorá je rovnako jednou z najpopulárnejších alternatív svojho druhu. Ale prečo je tomu tak?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Fotky a funkcie, ktoré robia z aplikácie šikovnú alternatívu

Hneď v úvode treba povedať, že aplikácia je dostupnou zadarmo a stiahnuť ju môžete pomocou obchodu Google Play.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Prečo je však tak žiadanou? Odhliadnuc od jednoduchého a intuitívneho rozhrania, sú to funkcie, ktoré robia aplikáciu tak výnimočnou. Prvou z nich je možnosť zálohovania fotografií, či videí prostredníctvom Cloudu. Urobiť tak môžete potom, ako kliknete na ikonu vášho účtu. Následne budete mať k dispozícii možnosť synchronizácie dát.

Tip redakcie: Google Drive disk v priebehu roka bude obmedzený len na 15GB v bezplatnom režime. Pozrite sa, ako si môžete preniesť fotografie do služby OneDrive, ktorú si dnes už pravdepodobne platíte v rámci kancelárskeho balíčka Office

Vyhľadávanie fotografií na základe lokality, či zachytených predmetov

Jednou z ďalších šikovných funkcií je možnosť vyhľadávanie fotografií prostredníctvom kľúčových slov, prípadne kde boli odfotené (pozn. redakcie: funkcia vyhľadania podľa lokality je dostupnou za podmienky, že v nastaveniach kamery máte povolenú možnosť ukladania metadát vrátane polohy). Všetko čo stačí spraviť, je kliknúť na možnosť vyhľadania a zadať lokalitu, prípadne predmet, ktorý chcete vyhľadať. Čerešničkou na torte je, že funkcia je schopnou vyhľadávať aj fotografie z Cloudu. 

Fotoskener

Chceli by ste si uchovať fyzické fotografie? Aj na toto má Google riešenie. V rámci ponuky menu nájdete funkciu Fotoskener. Po jej otvorení, budete musieť doinštalovať rozšírenie nižšie. 

Fotoskener z Fotiek Google
Fotoskener z Fotiek Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Rozšírenie je  veľmi šikovné a to z dôvodu, že je schopné po zosnímaní fotografií, odstrániť z nich lesk, ktorý klasický fotoaparát zachytí.

Bohaté možnosti úpravy fotografií a integrácia Google Lens

Aplikácia umožňuje ďalej pracovať so samotnými fotografiami uloženými v smartfóne. Napríklad, môžete pomocou služby Google Lens vyhľadávať viac informácií o objektoch na fotografii. Využitie tejto funkcie nájdete napríklad v prípadoch, ak odfotíte nejaký produkt a chcete si ho rýchlo vyhľadať na internete povedzme za účelom, aby ste zistili jeho cenu. Prípadne, keď odfotíte rastlinu, a chcete sa o nej dozvedieť viac informácií a podobne.

Rovnako aplikácia ďalej umožňuje  upravovať samotnú fotografiu. Napríklad ju môžete orezávať, zvýrazniť niektoré farby, aplikovať rôzne filtre, vkladať do fotografií text a podobne. Tých možnosti je vskutku veľa a po bližšom zoznámení sa s funkciami, pravdepodobne už nebudete používať rôzne aplikácie tretích strán, aby ste upravili fotografiu.

Ďalšie funkcie

Aplikácia ponúka aj viacero ďalších a zaujímavých funkcií, ktoré obdobné aplikácie neponúkajú. Jednou z nich je napríklad automatické zdieľanie fotografií, napríklad s rodinným príslušníkom. Ďalej, zoskupovanie podobných fotografií, či fotografií, na ktorých je rovnaká osoba. Rovnako v rámci aplikácia môžete prezerať fotografie, ktoré s vami niekto v minulosti zdieľal a podobne.

Akú aplikáciu na spravovanie fotografií používate vy a aké funkcie ponúka?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close