Spravodajstvo

Koľko bude stáť Facebook bez reklamy? Takúto cenu zaplatí len málokto!

Unikli orientačné ceny, čo bude stáť prístup k Facebooku a Instagramu v Európe, ak sa používatelia budú chcieť zbaviť reklám. Meta sa k únikom správ zatiaľ nevyjadrila.

Nedávno obehla svet správa, že Meta sa chystá spoplatniť prístup k Facebooku a Instagramu pre Európanov. Nemal by ale platiť každý, no len ten, kto sa bude chcieť zbaviť reklamy. Meta týmto krokom chce reagovať na nariadenia Európskej únie súvisiace so zberom dát a cielením reklamy. Kto nebude chcieť platiť, tak bude môcť aj naďalej používať bezplatnú verziu sociálnych sietí, no s prispôsobenými reklamami. Informuje portál techradar.com.

Čo bude stáť predplatné ka Facebooku a Instagramu?

Podľa aktuálnych správ, Meta konzultuje túto alternatívu s regulátormi v Bruseli. Nezodpovedanou otázkou ale doposiaľ bolo, či si Meta vypýta za verziu sociálnych sietí bez reklám. Najnovšie sa dozvedáme, že navrhovaná cena by mala byť 10€ za prístup k Facebooku a Instagramu bez reklám na počítači a 6€ za každý ďalší prepojený účet. V prípade mobilných používateľov, by cena za prístup k sociálnej sieti bola 13€, čo má súvis s tým, že v prípade mobilných aplikácií Meta monetizuje svoje služby mierne odlišným spôsobom v porovnaní s desktopom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne by mala Meta čakať na reakciu regulátorov a ak dostane od nich zelenú, tak možnosť predplatného by mala pribudnúť v priebehu najbližších mesiacov, hovoria zdroje portálu.

Techradar.com medzičasom kontaktoval spoločnosť, aby overili informácie priamo u zdroja. No Meta bola skúpou na ďalšie podrobnosti. Spoločnosť uviedla, že pracujú s viacerými alternatívami.

„Meta verí v hodnotu bezplatných služieb, ktoré sú podporované personalizovanými reklamami. Naďalej však skúmame možnosti, ako zabezpečiť súlad s vyvíjajúcimi sa regulačnými požiadavkami. V nemáme čo k tomu ďalej povedať.“, uviedol hovorca spoločnosti Matt Pollard.

Boli by ste ochotní zaplatiť si za prístup k Facebooku alebo Instagramu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close