HuaweiSpravodajstvo

Kedy by sme mohli vidieť HarmonyOS v Huawei telefónoch i u nás?

HarmonyOS pre smartfóny dorazí i do Európy, uviedol Derek Yu z Huawei.

Operačný systém HarmonyOS pre smartfóny bol spoločnosťou Huawei oficiálne predstavený začiatkom druhej polovice tohto roka. Krátko na to sa dostal do miliónov smartfónov, nie však na globálnom trhu. Doposiaľ bol distribuovaný do 141 zariadení vrátane smartfónov, tabletov a ďalších zariadení. Dostupný je však najmä naprieč Čínou. Na globálnom trhu ho nájdeme napríklad v chytrých hodinkách Huawei Watch 3 Pro, či v tablete Huawei MatePad 11. V smartfónoch ho však nenájdeme. To by sa mohlo však zmeniť, píše portál adevarul.ro, ktorý v rozhovore vyspovedal Dereka Yu, prezidenta spoločnosti Huawei CB pre Centrálnu a Východnú Európu, Severnú Kanadu a Turecko.

Yu prezradil, že HarmonyOS má už viac ako 100 miliónov používateľov, najmä z Číny. Ďalej dodal, že softvér ponúka dobrú používateľskú skúsenosť pričom dodal, že v porovnaní s Androidom ponúka i lepší výkon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Riaditeľ spoločnosti rovnako nezabudol vyzdvihnúť ani zariadenia Huawei Nova 9, o ktorom povedal:

„Z tohto pohľadu môžem povedať, že hardvér a dizajn si používatelia osvojili. Telefón je veľmi tenký a farebný s jedinečným vzhľadom a potom tu máme fotoaparát. Po fotografickej stránke je veľmi výkonný a nemôžeme zabudnúť ani na mierne zakrivený kvalitný displej. Zo softvérového hľadiska ponúka telefón solídne pripojenie a rýchlu konektivitu.“

HarmonyOS pre smartfóny mimo Číny príde budúci rok

V súvislosti so zariadením rovnako uviedol i dôvod, prečo nepoužili 5G procesor. Yu úprimne uviedol, že je to z dôvodu, že majú obmedzený prístup k čipom následkom sankcií zo strany amerických úradov. Čo bolo však na jeho vyjadrení najzaujímavejšie je, že poodhalil i plán spoločnosti v súvislosti s distribúciou HarmonyOS pre smartfóny mimo Číny. Malo by sa tak stať už v nasledujúcom roku.  Treba však uviesť, že presný čas, kedy sa tak stane, neuviedol.

„Keď používatelia prejdú z Androidu na HarmonyOS, úroveň spokojnosti sa zvýši o 10 %. Pre používateľov v Európe predstavíme budúcoročný HarmonyOS (2022).“ uviedol Yu.

Yu ďalej prezradil, že aj naďalej majú v pláne investovať do špičkových smartfónov pričom dodal, že investície neobídu ani smartfóny z kategórie skladateľných, či série Mate a P.

Riaditeľ spoločnosti ďalej uviedol, že vidí na konci tunela svetla. Myslí si, že hoci teraz sa im z pohľadu predajov nedarí, ale budúcnosť bude iná. Odôvodňoval to i investíciami do vývoja nových technológií pričom uviedol, že je len málo spoločností, ktoré  investujú ~10% svojich príjmov do výskumu a vývoja. Rovnako vyzdvihol i to, že sú jednou z málo spoločností, ktorá má vlastný ekosystém. V súvislosti s touto témou dodal:

„Preto sme si tak istí, že vďaka inováciám a dôslednosti, s ktorou investujeme, môžeme túto súťaž dlhodobo vyhrať. Aj teraz čelíme výzve, ale naďalej investujeme.“

Yu ďalej hovoril i o tom, ako USA 16. mája 2019 oznámilo sankcie pre spoločnosť a len krátko na to, Google ich informoval, že nemôže pre nich naďalej dodávať GSM služby pre budúce zariadenia. Riaditeľ spoločnosti prezradil, že ich to ochromilo na približne 7 mesiacov, kedy v roku 2019 nekonali.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close