SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vraví, že vyššie ceny smartfónov tu s nami ešte chvíľu ostanú: Toto je pravý dôvod!

Ceny smartfónov stále stúpajú a uvedomuje si to i Xiaomi. Prečo tomu však tak je a ako dlho táto situácia potrvá?

Čínska spoločnosť Xiaomi je všeobecne známa bezkonkurenčnými cenami pre svoje zariadenia. Gigant sa preslávil najmä skvelým pomerom cena / výkon, ceny zariadení sa však za posledné mesiace o niečo navýšili. Jedným z dôvodov bolo odstránenie cenových limitov pre smartfóny za účelom vylepšenia komponentov a funkcií v zariadeniach. Najnovšie nás však spoločnosť informuje o tom, že toto nebol jediný dôvod zdražovania smartfónov, čo si všetci uvedomujeme. Vyššie ceny tu s nami ešte chvíľu ostanú a vysvetlenie situácie nám prináša portál financialexpress.com. Ako dlho tu takáto situácia ostane a čo za ňou stojí?

Zdražujú komponenty, no za zdražovaním stojí i pandémia

Za posledný rok, resp. rok a pol šli ceny smartfónov o niečo vyššie, ako by sme očakávali. A každý z nás isto tuší, že za vyššími cenami smartfónov stojí vyššia cena komponentov. Indická divízia spoločnosti Xiaomi toto potvrdzuje a tiež oznamuje, že dôvodom nie sú len vyššie ceny čipsetov. Ceny viacerých komponentov výrazne stúpli a Xiaomi si už nevie udržať takú nízku cenu, ako tomu bolo v minulosti. Náklady na medzinárodnú prepravu stúpajú tiež a i keď Xiaomi robí čo môže, nie je to také jednoduché.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Situácii nepomohla ani svetová pandémia, pre ktorú je komponentov nedostatok a práve z tohto dôvodu ich cena stúpa. Celkovo je tak cena čipov, batérií, kamerových modulov či iných súčastí zariadení vyššia a my nemôžeme očakávať, že sa situácia tak skoro upraví. Kedy by to však mohlo prísť?

Xiaomi sa snaží udržať si cenu nižšiu

I napriek vyššej cene komponentov sa Xiaomi snaží udržať ceny smartfónov čo najnižšie. Predsa len sú s ohľadom na konkurenciu zariadenia o niečo lacnejšie, no v porovnaní s minulosťou vidíme mierne zvýšenie cien. Aktuálne spoločnosť drží úroveň zárobku na modeli vo výške 5%, čo je v porovnaní s ostatnými spoločnosťami taktiež bezkonkurenčné. Ako sme však spomínali, stúpa i cena prepravy, a tak je navýšenie oproti cene v Číne u nás ešte vyššie.

Aktuálne však nevieme povedať, kedy sa cena smartfónov ustáli a my si budeme môcť opäť užívať Xiaomi smartfóny s ešte atraktívnejšími cenami. Ako sme však spomenuli, celosvetová pandémia situácii nepomáha a je celkom možné, že ak by sa situácia o niečo zlepšila, mierne by sa mohli ustáliť i ceny smartfónov.

Myslíte si, že Xiaomi smartfóny sú príliš drahé? A koľko ste ochotný utratiť za smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close