NávodyXiaomi

Je váš Xiaomi smartfón spomalený? Skontrolujte, či nemáte vašu RAM pamäť zaplnenú!

Pamäť RAM sa nám stará o plynulý chod našich smartfónov a lepší multitasking. Čo však robiť, keď je náš smartfón spomalený?

Pamäť RAM je dnes veľmi diskutovanou témou v spojení so spoločnosťou Xiaomi. Už čoskoro by totiž do ich smartfónov mala prísť funkcia, ktorá umožní smartfónom svoju pamäť RAM systémovo rozšíriť, a na to čakajú mnohí z nás. Zatiaľ čo však virtuálnu pamäť nemáme v našich smartfónoch dostupnú, musíme si vystačiť s kapacitou, akú sme si zakúpili. No nie vždy je dostatočná, a preto ak sa vám zdá, že je váš smartfón spomalený a zasekáva sa, skontrolujte si, či ste svoju pamäť náhodou nezaplnili. Ako na to? Pozrite sa na to spolu s nami!

Skontrolujte si pamäť RAM vo svojom smartfóne

Zaplnená pamäť RAM môže spôsobiť nepríjemnosti spojené s výkonom a rýchlosťou smartfónu. Niekedy však ani neviete ako sa vám to podarí a zaplníte ju. Preto ak je váš smartfón spomalený a vy neviete nájsť dôvod, je potrebné skontrolovať úroveň využitia vašej pamäte RAM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nájsť toto riešenie je jednoduché a nájdete ho priamo v nastaveniach smartfónu. Nie každý si však túto funkciu hneď všimne, a preto sa teraz na riešenie pozrieme spolu.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Domovská obrazovka
  • Zapnite funkciu Zobraziť stav pamäte

Vďaka tejto funckcii nájdete stav vašej RAM priamo na obrazovke s poslednými otvorenými aplikáciami a kontrolovať jej stav môžete jednoducho a kedykoľvek.

Čoskoro bude možné vašu pamäť rozšíriť

Ako sme už avizovali, už čoskoro bude možné vašu pamäť RAM systémovo rozšíriť a zaistiť si tak bezproblémový chod vášho zariadenia. Funkcia virtuálnej pamäte, ktorá zaberie časť internej pamäte sa momentálne testuje v Číne, pričom majitelia vybraných smartfónov môžu funkciu testovať už v nadstavbe MIUI 12.5. Očakáva sa však že ku nám novinka príde až s nadstavbou MIUI 13, každopádne sa máme na čo tešiť.

Akú veľkú pamäť RAM má váš smartfón? A je táto kapacita pre vaše potreby dostačujúca, alebo siahnete i po virtuálnej pamäti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close