APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

APLIKÁCIE | Je ochrana dát Vašou prioritou? Tu je pár tipov ako na to

Každý užívateľ na počítači prístup skoro ku každému súboru alebo priečinku bezohľadu na to aký užívateľ ho vytvoril. Väčšinou to ale nie je problém, buď máte osobný počítač, alebo nemáte čo skrývať. A Preto máte svoje foldery nezabezpečené.

Ale niektorý užívatelia majú svoje dôvody na bloknutie prístupu k ich súborom, pre iných používateľov. Či už pracujete na verejnom počítači, nechcete aby vaše dieťa malo prístup ku všetkým dátam alebo hociaký iný dôvod. Sme si istí že niektorý z našich čitateľov potrebujú držať nejaké súbory na bezpečnom mieste.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Naštastie  Windowse 10 nám poskytuje veľa možností. Existuje mnoho aplikáci, ktoré vám pomôžu držať vaše súkromie v súkromí. A preto, vám dnes ukážeme zopár najlepších.

Ako prvú tu máme platenú aplikáciu Folder Locker. Je to Určite najlepšia aplikácia na ochranu vašich dát. Ale veľa ľudí odradí cenovka na aplikáci, ktorá je niečo cez 35 eur. Čo sa ale týka ochrany, aplikácia zvláda zabezpečiť emaily, USB kľúče a dokonca aj CD-čka. Veľká výhoda je, že aplikácia obsahuje Master Password. Takže si nemusíte pamätať každé jedno heslo osobitne.

folder-locker_qr

Druhá, lacnejšia alternatíva je SecretFolder. Táto aplikácia ma oveľa menej funkcí, ale aj tak svoju prácu zvláda na jednotku takže je to asi najlepšia aplikácia, ktorá je úplne zadarmo. Ovládanie je nesmierne jednoduché a rýchle, čo je pre niektorých ľudí veľké plus. Takže keď potrebujete iba zamknúť súbor rýchlo a bez problémov, tak SecretFolder je pre vás.

Odkaz na aplikáciu nájdete tu.

Tretia, oveľa zaujímavejšia alternatíva je Secret Disk. Aplikácia slúži na vytvorenie virtuálneho disku. Kde si môžete schovať súbory a nikto o nich nebude vedieť. Secret disk síce nekryptuje súbory ale dokáže ich úplne skryť, takže bežný užívateľ nebude o ich existencií ani vedieť. Aplikácia má dve varianty – zadarmo, kde budete mať obmedzenú veľkosť virtuálneho disku 3GB – platenú, kde jedninné obmedzenie je veľkosť vášho disku.

Odkaz na aplikáciu nájdete tu.

Zapáčila sa vám nejaká aplikácia? Ak áno, podeľte sa o skúsenosti v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close