Technológie

Internet vecí: Ericsson a AT&T posunuli životnosť batérií v LTE chipsetoch za hranicu 10 rokov

Ericsson (NASDAQ:ERIC) spolu s AT&T a výrobcom čipov Altair predstavili úspornú funkcionalitu LTE Power Saving Mode určenú pre čipové platformy zariadení, ktoré sú pripojené v rámci internetu vecí (IoT). Technologická novinka dokáže predĺžiť životnosť batérií na doteraz nepoznanú úroveň, partneri hovoria až o desiatich rokoch pri bežných spôsoboch využitia a prevádzke.

Ide vlastne o aplikáciu, ktorá umožňuje zariadeniam prejsť do módu hlbokého spánku – na hodiny aj dni a „prebudí“ ich k životu až keď je to potrebné. Pre zariadenia, ktoré potrebujú len občasný kontakt zo sieťou je to veľmi efektívna a energeticky úsporná funkcia. Aplikácia je schopná spolupracovať s GSM aj LTE štandardami mobilných sietí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dlhá životnosť batérie je nevyhnutným predpokladom fungovania veľkého množstva IoT aplikácií. Mnohé z nich sú umiestnené na ťažko prístupných alebo odľahlých miestach a tak ich bezchybné fungovanie závisí len na energii z batérií. Ich častá výmena je však zbytočne drahá a náročná. Mnohé z nich jednoducho musia byť „nainštalované a zabudnuté“ bez nutnosti vymieňať batérie a vykonávať pravidelnú technickú údržbu po celú dobu životnosti zariadenia či aplikácie.

Thomas Norén, viceprezident Ericssonu a šéf divízie Radio Product Management dodáva:

„V Ericssone sa snažíme efektívne pracovať s výzvami, ktoré prináša životnosť batérií a predlžovať ich službu vďaka softvérovým nástrojom. Pokračujúca štandardizácia nízkonapäťových a nízko nákladových LTE modulov či zariadení, ktoré sú špecificky zamerané na IoT aplikácie, odštartuje ešte silnejší rast LTE segmentu. AT&T a Ericsson sú odhodlaní postupovať spoločne v zdokonaľovaní LTE technológií pre internet vecí a spoločne taktiež podporujú skorý nástup takýchto riešení. Tie by mali byť súčasťou ultra low-cost aplikácií už v roku 2016.“

O Ericssone

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť (Networked Society), ktorá umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Ericcson

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close