SpravodajstvoTechnológie

VIDEO | Microsoft Research pracuje na tetovaní, ktoré slúži ako ovládač

Technológie sa vyvíjajú zo dňa na deň a ich progres je len ťažko zastaviteľný. Výskumníci každý deň pracujú na zlepšovaní batérií, výkonností hardvéru, rozvoji chipov, ktoré by priniesli nie len efektívnejšie využitie energie a výpočtovej technológie, ale aj s cieľom znižovania nákladov.

V súčasnosti PhD. študent z MIT Media Lab spolupracuje s technologickým gigantom Microsoft na vývoji dočasného tetovania, prostredníctvom ktorého by bolo komunikovať s pripojeným rozhraním napr. so smartphonom, alebo ho využívať ako touchpad, či dokonca na zdieľanie dát. Znie to ako sci-fi, že? Ale na druhej strane povedzme si úprimne, čakal niekto z nás 5 rokov dozadu, že budeme behať s mobilmi v rukách a naháňať pokémonov po uliciach?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Technológia nesie označenie „DuoSkin“ a jej popis znie:

DuoSkin je výrobný proces, ktorý umožňuje komukoľvek vytvoriť prispôsobiteľné zariadenie, ktoré môže byť priamo pripojené k ich koži. Využívanie zlatého kovového materiálu je neškodné ku koži, a odolné voči každodennému použitiu, demonštrovali sme (pozn. redakcie: vo videu) tri rôzne typy rozhrania na koži: snímač dotyku, tlaku a wi-fi pripojenie.

Microsoft Tatoo video

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close