SpravodajstvoTechnológie

Humanoidný Tesla Bot: „Bude dobrý, nebojte sa…“ hovorí Elon Musk

Tesla predstavila koncept humanoidného robota Tesla Bot. Prvý prototyp tohto robota, by sme mohli vidieť na vlastné oči do konca roka.

Počas dňa AI, Elon Musk prekvapil technologických nadšencov. Svetu ukázal koncept humanoidného robota Tesla Bot. Koniec koncov, automobily spoločnosti Tesla sú roboty na kolesách, tak prečo im ich neodstrániť a nevytvoriť robota podobného človeku, najlepšie priateľského, však? Na tému upozorňuje portál cnet.com.

Tesla Bot: humanoid, ktorého „srdce“ tvorí superpočítač z automobilov Tesla

Tento experiment je založený na superpočítači Dojo, ktorý je využívaný v automobiloch Tesla za účelom autonómneho pohybu po uliciach. Cieľom spoločnosti je vytvoriť prvý prototyp humanoidného robota do konca tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počas predstavenia tohto konceptu, Musk upokojoval širokú verejnosť, že robot bude bezpečným pričom dodal, že jeho cieľom nie je nahradenie človeka, ale aby podporoval ľudí pri práci.

„Bude dobrý, samozrejme, a bude žiť vo svete vytvorenom pre ľudí tým, že odstráni nebezpečné, opakujúce sa a nudné úlohy.“

Jeho technické vlastnosti budú úctyhodné, ak bude projekt dotiahnutý do úspešného konca: 176 cm vysoký, vážiť bude 56 kilogramov a bude schopný uniesť hmotnosť až 20 kg a pohybovať sa rýchlosťou okolo 8 km / h.

Tesla Bot_specifikacie
Zdroj: YouTube (Tesla)

Robot ako taký nebude síce tak svižným, ako sú automobily Tesla, ale mozog, ak to tak môžeme nazvať, bude takmer rovnakým. Pohyby robota budu riadené a koordinované autopilotom na základe umelej inteligencie, veľmi podobnej tej, ktorú nájdeme aj v automobiloch Tesla. V tomto prípade, kamery autopilota sú integrované v hlave na detekciu okolitého prostredia a bude tam tiež vložený displej na sledovanie informácií.

Tesla Bot_technicke detaily
Zdroj: YouTube (Tesla)

Musk hovorí, že jeho cieľom je vytvoriť robota, ktorý by dokázal robiť veci sám bez toho, aby ste museli zakaždým dávať jasné príkazy. Musk dodal, že Bot by mal byť schopným vykonávať príkazy a úlohy tým najprirodzenejším spôsobom, ako je to len možné.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close