SpravodajstvoTechnológieVeda a výskum

Spomínate si na humanoida Sophiu? Aktuálne si môžete objednať jej malú „sestru“, ktorá je určená pre deti

Spomínate si na inteligentného robota Sophia? Ak nie tak vám ho pripomenieme. Bol predstavený počas konferencie Future Investment Initiative ako oslava pokroku vo svete technológii.

Sophia je prvým humaniodom

Sophia, inteligentný robot, ktorý dostal prívlastok Humanoid. V mnohých ľuďoch tento robot vyvolal ako nadšenie tak aj strach. Dôvodom bola jeho schopnosť takmer dokonalého napodobenia ľudskej mimiky ako aj schopnosti reagovať na aktuálne dianie naokolo. Nižšie si môžete pozrieť video so Sophiou, ktoré obehlo svet v čase jej predstavenia svetu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na svete je malá sestra Sophie

Spoločnosť Hanson Robotics, ktorá stojí za vývojom prvého humanoida predstavila „malú sestru“ Sophie ešte v novembri minulého roka počas eventu „The Tonight Show“ a v týchto dňoch sa dostala do predaja prostredníctvom známej crowdfundingovej kampane na kickstarter.com. Cena robota začína od 99$ do 149 $. Cieľom spoločnosti je vybierať 75,000€ čo sa v tomto momente už podarilo.

Premárnený účel malej Sophie je vzdelávanie

Primárny cieľ malej Sophie je vzdelávanie. Určená je pre vekovú kategóriu od 7 do 13 rokov, ktorej má ukázať programovacie jazyky ako Blocky a Python.

„Veríme, že Malá Sophia môže pomôcť predstaviť STEM, kódovanie a AI deťom – najmä dievčatám – zábavným, bezpečným, inšpirujúcim a interaktívnym spôsobom…“

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok: Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close