HuaweiSpravodajstvo

Huawei vysvetľuje, prečo viaceré zariadenia nedostanú aktualizáciu s Androidom 10

Huawei v reakcii na jedného zo zákazníkov vysvetlil, prečo sa nechystá aktualizovať všetky zariadenia na najnovšiu verziu Androidu 10.

Spoločnosť Huawei v uplynulých dňoch prezradila, že v súčasnosti využíva nadstavbu EMUI 10 na svojich zariadeniach viac ako 50 miliónov používateľov. Okrem toho spoločnosť odhalila kompletný zoznam existujúcich globálnych verzií smartfónov, pre ktoré bude sprístupnená najnovšia aktualizácia s nadstavbou EMUI 10 v kombinácii s Androidom 10. Na zozname je celkovo 22 modelov smartfónov. Každému tak musí byť jasné, že nie všetky zariadenia dostanú najnovší software.

Aký dôvod sa schováva za neaktualizovaním všetkých smartfónov na najnovší software?

Ako môžete v  statuse nižšie vidieť, spoločnosť v reakcii na otázku jedného z používateľov ich smartfónov týkajúcej sa dostupnosti  najnovšieho Androidu 10 pre zariadenie Nova 3i vysvetľuje, že existuje viacero hardwarových obmedzení, ktoré to jednoducho neumožňujú, aby bolo  zariadenia aktualizované a zároveň, aby nehrozilo prípadné poškodenie samotného zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Radi by sme vás informovali, že aktualizácie pre zariadenie boli zastavené z dôvodu hardvérových špecifikácií, pretože základná doska nemôže vykonať viac aktualizácií, lebo existuje riziko, že ďalšia aktualizácia by mohla poškodiť Vaše zariadenie…“

Inými slovami, v prípade starších zariadení existujú hardwarové limity, ktoré nejde obísť. Respektíve, pri ich obídení by hrozilo, že by mohlo nastať poškodenie smartfónu.

Huawei ďalej dodáva, že aktualizácie bude zavádzať aj naďalej a to aj pre staršie smartfóny, avšak pôjde primárne o aktualizácie zabezpečenia, prípadne drobných vylepšení, ale s ohľadom na to, aby zariadenia fungovali na optimálnej úrovni.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close