HuaweiSpravodajstvo

Huawei sa zajtra chystá predstaviť stratégiu spoločnosti spojenú s operačným systémom HarmonyOS

Huawei sa chystá v priebehu zajtrajšieho dňa (20.11.) ohlásiť ich strategické plány spojené s operačným systémom HarmonyOS.

Portál CNBC urobil interview s  predsedom predstavesntva spoločnosti Huawei, Liangom Hua. Ten zdieľal pár zaujímavých informácií o  operačnom systéme HarmonyOS, na ktorom práve pracujú.

„Stratégia HarmonyOS bude zverejnená zajtra…“ vyjadril sa predseda spoločnosti.

HarmonyOS bol predstavený ešte v  auguste a je pravdepodobné, že svoju ďalšiu stratégiu spoločnosť odhalí už zajtra, teda 20. novembra. Viac v interview predseda predstavenstva, Liang Hua neprezradil. Treba ešte dodať, že rozhovor portál realizoval  pred rozhodnutím americkej vlády o predĺžení licencie pre Huawei. Hua sa však vyjadril, že  nech bude rozhodnutie americkej vlády akékoľvek, predstavenie stratégie spoločnosti v spojitosti s operačným systémom HarmonyOS prebehne podľa plánu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Liang Hua taktiež potvrdil vývoj HMS (pozn. redakcie: Huawei Mobile System) ako alternatívu k  mobilnému systému Googlu. Jedná sa o najpoužívanejšie aplikácie danej spoločnosti združené do jedného systému. Vývoj si vyžaduje čas, ale spoločnosť na systéme usilovne pracuje. Hua priznal, že spoločnosti bude trvať niekoľko rokov, kým tento systém vyladí. Hua v rámci rozhovoru sa však poďakoval externým partnerom spoločnosti, vďaka ktorým sa im podarilo akcelerovať vývoj ich operačného systému.

Americká vláda predĺžila spoločnosti Huawei licenciu o ďalších 90 dní

Predĺženie licencie  pre Huawei znamená, že spoločnosť môže aj naďalej využívať služby a produkty spoločnosti Google (pozn. redakcie ako aj iných spoločností), ale len v existujúcich produktoch. Inými slovami, licencia neumožňuje spoločnosti používať mobilný systém Googlu v novo predstavených produktoch. Toto rozhodnutie je pre spoločnosť Huawei obmedzujúcim hlavne mimo domáceho trhu. V  Číne totiž služby Google sú vo veľkej miere obmedzované a používatelia využívajú už niekoľko rokov alternatívne služby. To je napríklad aj jeden z dôvodov prečo bolo vydanie Huawei Mate 30 v Európe pozdržané.

„Prvý stupeň dohody medzi Spojenými štátmi a  Čínou je skoro hotový,“ povedal Hua v rozhovore.

Vďaka tejto dohode by mohla byť spoločnosť Huawei opäť schopná používať aplikácie, vrátanie služieb  spoločnosti Google ako v minulosti. V tejto obchodnej vojne ostali doslova uväznení a môžu len dúfať, že sa spor čoskoro vyrieši. Spoločnosť totižto drží druhé miesto v celosvetovej výrobe smartfónov, je pre nich teda kľúčové udržať si svoju pozíciu na trhu aj naďalej.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close