HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezrádza, že pracuje na radaroch a senzoroch pre autonómne vozidlá

Huawei prezrádza, že pracujú na vývoji systému určeného pre autonómne vozidlá. Bližšie však nešpecifikoval, kedy bude využiteľný v praxi.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je priekopníkom vo vývoji 5G technológie, avšak to nie je jediným odvetím, ktorému sa spoločnosť aktívne venuje. Portál Huawei Central poukazuje na slová jedného z  rotujúcich riaditeľov spoločnosti, Xu Zhijun, ktorý prezradil, že aktívne pracujú na vývoji radarov a senzorov pre autonómne automobily.

Zhijun v  rámci konferencie, ktorá sa konala pár dní dozadu prezradil, že pracujú na vývojí viacerých druhov senzorov pre autonómne vozidlá ďalej povedal, že využijú 5G technológiu na vývoj radaru s milimetrovými vlnami a laserového radaru (pozn. redakcie: jedná sa o detekčný systém, ktorý využíva rádiové vlny a mikrovlny na meranie vzdialenosti medzi jednotlivými objektmi, nadmorskej výšky a podobne) . Zhijun však bližšie neprezradil časový plán vývoja ako ani ďalšie bližšie špecifikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V  každom prípade, vývoj tohto typu senzorov bude spoločnosti trvať vyvinúť pravdepodobne niekoľko rokov, kým sa dostanú na úroveň konkurencie. Spoločnosť Huawei však má na to kapacity, a to nie len v podobe financií, ale aj vedomostné, aby mohla uspieť aj v tejto oblasti.

V  súčasnosti hlavným hráčom na trhu v oblasti autonómnych vozidiel je spoločnosť Tesla. Len pre zaujímavosť, spoločnosť pár dní dozadu uverejnila štatistiky nehodovosti (pozn. redakcie: v rámci USA) ich autonómneho systému, z ktorých vyplýva, že ich systém spraví v priemere jednu nehodu na 6,98-milióna kilometra, zatiaľ čo v prípade ľudí jedna nehoda vychádza približne na 0,8-milióna kilometrov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close