HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezrádza dátum uvoľnenia operačného systému HarmonyOS 2.0 v BETA zostavení, ktorý má konkurovať Androidu

Jeden z riaditeľov spoločnosti Huawei potvrdzuje, že HarmonyOS 2.0 pre smartfóny, bude uvoľnený počas nadchádzajúcej konferencie

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Huawei prezradila, že  16. decembra bude organizovať konferencia s témou operačného systému HarmonyOS 2.0, ktorá bude primárne určená pre vývojárov mobilných aplikácií. Mnohí z nás v čase oznámenia tejto konferencie už tušili, že čínsky technologický gigant, s veľkou pravdepodobnosťou sprístupní BETA verziu pripravovaného operačného systému pre širokú verejnosť.

Huawei potvrdzuje uvoľnenie HarmonyOS 2.0 pre smartfóny

Spoločnosť najnovšie prostredníctvom úst Wang Chenglu potvrdzuje, že nový operačný systém bude uvoľnený počas plánovej konferencie. Na tému upozorňuje portál gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…16. decembra uvoľníme HarmonyOS 2.0 v mobilnej verzii pre vývojárov…“ píše sa v časti publikovaného statusu nižšie, ktorý bol zverejnený na sociálnej sieti Weibo.

uvolenie BETA verzie HarmonyOS_oficialny datum
Via Gizchina.com

Následne má spoločnosť v pláne vysvetliť vývojárom kľúčové vlastnosti nového operačného systému vrátane jeho filozofie a dizajnu. V praxi to bude znamenať, že vývojári budú môcť začať s aktívnym testovaním aplikácií a hier bežiacich na HarmonyOS a to buď prostredníctvom smartfónov, prípadne pomocou rôznych simulovaných zariadení.

Očakáva sa, že medzi prvými podporovanými zariadeniami, by nemali chýbať smartfóny z produktovej rady Mate 40.

Konkurencia pre Android

HarmonyOS je operačný systém, ktorý spoločnosť Huawei vyvíja aktívne už dlhšiu dobu, avšak v priebehu posledných 2 rokov boli práce na ňom akcelerované. Dôvodom sú pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov, ktoré obmedzujú spoločnosti Huawei aktívne nakupovať, resp. využívať služby a tovary vyrábané americkými technológiami. Zároveň treba dodať, že operačný systém nie je sám o sebe určeným len pre smartfóny, ale pre širokú škálu zariadení. Napríklad už dnes ho môžeme nájsť v chytrých  televízoroch.

V súčasnosti spoločnosť Huawei operuje vo viac ako 170 regiónoch sveta pričom má na mesačnej báze aktívnych viac ako 500 miliónov používateľov. Podľa zistení nášho portálu, v našom regióne by mal byť nový operačný systém v BETA zostavení dostupný v priebehu apríla nasledujúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close