Huawei prezradil, ktoré smartfóny bude v budúcnosti možné aktualizovať na HarmonyOS

Doterajšie špekulácie konečne potvrdil jeden z vrcholných predstaviteľov spoločnosti Huawei

Huawei HarmonyOS
Zdroj: Wikimedia, Vosveteit.sk

Spoločnosť Huawei len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavila nový operačný systém HarmonyOS 2.0, ktorý v budúcnosti uvidíme na takmer všetkých inteligentných zariadeniach od tohto výrobcu. Nový operačný systém od Huawei má ambíciu konkurovať najpoužívanejšiemu mobilnému operačného systému Android z čoho logicky vyplýva, že ho v budúcnosti uvidíme aj na smartfónoch značky Huawei a Honor. Bude však nutné kúpiť si nový smartfón ak bude chcieť človek presedlať na nové riešenie priamo od čínskeho telekomunikačného giganta?

HarmonyOS aj pre existujúce zariadenia

Na otázku vyššie pre portál Android Authority len pred pár hodinami odpovedal priamo vysoký predstaviteľ spoločnosti Huawei, ktorý vo svojom vyhlásení potvrdil, že smartfóny s nadstavbou EMUI 11 bude možné aktualizovať na mobilný operačný systém HarmonyOS (verzia zatiaľ známa nie je).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Áno, zariadenia s novou technológiou distribúcie založenou na nadstavbe EMUI 11 bude v budúcnosti možné upgradeovať na Harmony OS.“

Ako uvádza spomínaný portál Android Authority, zatiaľ nie je známe, o ktoré zariadenia presne pôjde. Nadstavba EMUI 11 bude s najväčšou pravdepodobnosťou dostupná pre väčší počet smartfónov a umožnenie prechodu veľkého počtu zariadení na úplne iný mobilný operačný systém bude určite veľký oriešok. Nateraz je situácia nejasná a budeme si musieť počkať na priblíženie detailov zo strany spoločnosti Huawei.

Nadstavbu EMUI 11 spoločnosť Huawei predstavila len nedávno a ak si nechceš nechať ujsť žiadne detaily, určite si prečítaj náš článok, v ktorom sme predstavili nie len všetky novinky, ale aj zoznam podporovaných zariadení. Podobne je na tom aj nový operačný systém HarmonyOS 2.0, ktorý je taktiež čerstvou novinkou. Bližšie detaily o novej generácii mobilného operačného systému od Huawei nájdeš, samozrejme, na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre