HuaweiSpravodajstvo

Huawei predstavil procesor Kirin 990 5G. Prvý čipset s integrovaným 5G modemom

Spoločnosť Huawei predstavila prvý 5G procesor Kirin 990 5G, na ktorý čakala ako laická, tak aj odborná verejnosť. Prináša viacero inovácií.

Spoločnosť Huawei počas IFA 2019 predstavila mobilný procesor Kirin 990 5G, na ktorý dlho čakala ako odborná, tak aj laická verejnosť. Jedná sa  o prvý procesor z kuchyne spoločnosti Huawei s integrovaným 5G modemom.

Huawei Kirin 990 5G je predstavený

„Kirin 990 (5G) je prvým 5G čipsetom na svete. S cieľom splniť požiadavky používateľov na vylepšené zážitky v novej ére. Kirin 990 (5G) bol od základu inovovaný – a to nielen z hľadiska výkonu a energetickej účinnosti, ale aj umelej inteligencie a pripojenia. Tým posúva možnosti mobilných telefónov na novú úroveň,“ prehlásil počas tlačovej konferencie v Berlíne Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei Consumer Business Group (CBG).

Procesor Huawei Kirin 990 5G prináša vylepšenia na viacerých frontoch. Vďaka najmodernejšiemu 7nm+ EUV výrobnému procesu zaberá menšiu plochu, a zároveň spotrebúva menej energie. Okrem toho, je prvým plnofrekvečným 5G čispestom, ktorý podporuje ako nadstavené (NSA), tak aj samotné (SA) architektúry siete. Nechýba podpora TDD / FDD plnofrekvenčných pásiem, čo mu umožňuje prispôsobiť sa hardvérovým požiadavkám v rôznych sieťových režimoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Procesor z pohľadu štruktúry je postavený na architektúre Da Vinci, ktorá obsahuje malé a veľké jadrá. Vďaka tomu sa podarilo spoločnosti Huawei optimalizovať výkon. Pri náročnejších úlohách sa zapínajú veľké jadrá, a pri nenáročných zas malé, pre ktoré je typická extrémne mala energetická spotreba. Vďaka tomu sa spoločnosti podarilo znížiť energetickú náročnosť jednotlivých procesov na minimum.

Okrem toho používa 16-jadrový grafický procesor Mali-G76 a novú systémovú inteligentnú vyrovnávaciu pamäť, ktorá môže efektívne znížiť spotrebu energie. Pre herné zážitky čipset podporuje vylepšený Kirin Gaming + 2.0, ktorý umožňuje ešte lepšiu spoluprácu medzi hardvérovou infraštruktúrou a systémom, čoho výsledkom je plynulý a rýchly herný zážitok.

Jedným z jeho ďalších kladou je, že vďaka nemu je možné zachytenie jasnejších a ostrejších obrázkov v prostredí s nedostatkom svetla. Čerešničkou na torte je, že je schopný dodatočného spracovania a vykresľovania videí v reálnom čase založenom na AI segmentácii.

Predstavenie prvého zariadenia s procesorom Kirin 990 5G je za dverami. Procesor by sme mali nájsť v produktovej línii smartfónov Mate 30, ktorá bude predstavená už  19. septembra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close