Huawei predstavil procesor Kirin 990 5G. Prvý čipset s integrovaným 5G modemom

Spoločnosť Huawei predstavila prvý 5G procesor Kirin 990 5G, na ktorý čakala ako laická, tak aj odborná verejnosť. Prináša viacero inovácií.

Huawei Kirin 990 5G
Zdroj: Huawei (TS)

Spoločnosť Huawei počas IFA 2019 predstavila mobilný procesor Kirin 990 5G, na ktorý dlho čakala ako odborná, tak aj laická verejnosť. Jedná sa  o prvý procesor z kuchyne spoločnosti Huawei s integrovaným 5G modemom.

Huawei Kirin 990 5G je predstavený

„Kirin 990 (5G) je prvým 5G čipsetom na svete. S cieľom splniť požiadavky používateľov na vylepšené zážitky v novej ére. Kirin 990 (5G) bol od základu inovovaný – a to nielen z hľadiska výkonu a energetickej účinnosti, ale aj umelej inteligencie a pripojenia. Tým posúva možnosti mobilných telefónov na novú úroveň,“ prehlásil počas tlačovej konferencie v Berlíne Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei Consumer Business Group (CBG).

Procesor Huawei Kirin 990 5G prináša vylepšenia na viacerých frontoch. Vďaka najmodernejšiemu 7nm+ EUV výrobnému procesu zaberá menšiu plochu, a zároveň spotrebúva menej energie. Okrem toho, je prvým plnofrekvečným 5G čispestom, ktorý podporuje ako nadstavené (NSA), tak aj samotné (SA) architektúry siete. Nechýba podpora TDD / FDD plnofrekvenčných pásiem, čo mu umožňuje prispôsobiť sa hardvérovým požiadavkám v rôznych sieťových režimoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Procesor z pohľadu štruktúry je postavený na architektúre Da Vinci, ktorá obsahuje malé a veľké jadrá. Vďaka tomu sa podarilo spoločnosti Huawei optimalizovať výkon. Pri náročnejších úlohách sa zapínajú veľké jadrá, a pri nenáročných zas malé, pre ktoré je typická extrémne mala energetická spotreba. Vďaka tomu sa spoločnosti podarilo znížiť energetickú náročnosť jednotlivých procesov na minimum.

Okrem toho používa 16-jadrový grafický procesor Mali-G76 a novú systémovú inteligentnú vyrovnávaciu pamäť, ktorá môže efektívne znížiť spotrebu energie. Pre herné zážitky čipset podporuje vylepšený Kirin Gaming + 2.0, ktorý umožňuje ešte lepšiu spoluprácu medzi hardvérovou infraštruktúrou a systémom, čoho výsledkom je plynulý a rýchly herný zážitok.

Jedným z jeho ďalších kladou je, že vďaka nemu je možné zachytenie jasnejších a ostrejších obrázkov v prostredí s nedostatkom svetla. Čerešničkou na torte je, že je schopný dodatočného spracovania a vykresľovania videí v reálnom čase založenom na AI segmentácii.

Predstavenie prvého zariadenia s procesorom Kirin 990 5G je za dverami. Procesor by sme mali nájsť v produktovej línii smartfónov Mate 30, ktorá bude predstavená už  19. septembra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre