HuaweiSpravodajstvoTechnológie

Huawei pracuje na skladateľnom smartfóne pripomínajúcom Galaxy Z Flip a Motorolu Razr

Kombinuje to najlepšie zo zariadení Motorola Razr a Galaxy Z Flip

V priebehu posledného roka sme mohli byť svedkami predstavenia viacerých skladateľných mobilných zariadení. Išlo napríklad o modely Galaxy Z Flip, či Motorolu Razr. Hoci v oboch prípadoch ide o inovatívne zariadenia, tak aj napriek tomu majú svoje „muchy“. Zatiaľ čo Samsung neponúka predný displej, ktorý by bol reálne využiteľným v praxi, tak na druhej strane, v prípade zariadenia Razr je otázna jeho odolnosť.

Huawei kombinuje to najlepšie z oboch zariadení

Portál nl.letsgodigital.org prichádza s vizualizáciou patentu spoločnosti Huawei, ktorá pracuje na skladateľnom zariadení v štýle „véčka“. Avšak dovolíme si povedať, že v porovnaní s konkurenciou, ak by bolo uvedené na trh zariadenie, na ktorom Huawei pracuje v publikovanej podobe, tak by malo navrch. Dôvodom je, že si berie to najlepšie ako zo zariadenia Galaxy Z Flip, tak aj zo smartfónu Motorola Razr.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Po zložení tento skladací telefón Huawei disponuje pomerne veľkým krycím displejom. Je to užitočné pre upozornenia a prichádzajúce hovory a správy. Vedľa krycej obrazovky je viditeľný duálny fotoaparát. Toto sú tiež jediné prítomné fotoaparáty tohto modelu telefónu. Po otvorení sa vytvorí pomerne dlhá a úzka obrazovka. Ide o dizajn s celou obrazovkou, pričom nie sú viditeľné žiadne ďalšie výrezy pre kameru.“ píše portál.

Ako môžete vidieť nižšie. Tak predstava Huaweiu je v podobe plného hlavného displeju bez výrezov. Spoločnosť však neschovala kameru pod displej, ale nájdeme ju na vonkajšej strane zariadenia. Huawei tak chce pravdepodobne docieliť úsporu nákladov a to jednoduchým presunutím prednej selfie kamery na „chrbát“ smartfónu, hneď vedľa externého displeja. Po otvorení zariadenia je zas možné kameru využívať v „štandardnom režime“, teda ako hlavnú kameru smartfónu.

Huawei skladatelny smartfon patent_porovnanie so samsungom
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Zároveň náhľady odhaľujú, že Huawei má v pláne zjavne použiť obdobný mechanizmus skladania ako v prípade smartfónu Galaxy Z Flip, ktorý je o poznanie odolnejším v porovnaní so zariadením Razr. Nehovor viac o tenkých rámčekoch okolo displeja.

Mimochodom, patent spoločnosti bol podaný ešte v apríli tohto roka a v priebehu konca minulého týždňa bol publikovaný čínskym úradom pre ochranu intelektuálneho vlastníctva (CNIPA).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close