HuaweiSpravodajstvo

Huawei: „Biznis so smartfónmi nepredáme“

Huawei nemá v pláne predať biznis so smartfónmi. Potom, ako sa vyjadrili k tejto téme lokálne pobočky, tak fámy vyvracia aj Ren Zhengfei.

Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, sa objavil pred medzinárodnými médiami, aby vyvrátil fámy kolujúce okolo možného predaja biznisu so smartfónmi. Tieto správy sa objavili ešte koncom januára a písalo sa v nich, že Huawei plánuje odpredať licencie na vlajkové línie smartfónov. Išlo konkrétne o modelové rady P a Mate. Krátko na to Huawei reagoval prostredníctvom lokálnych pobočiek, že správy nie sú založené na pravde. Výnimkou nebola ani slovenská pobočka spoločnosti.

Fámy vyvracia aj riaditeľ spoločnosti. Huawei sa nechystá predať svoj biznis so smartfónmi

Najnovšie tieto fámy vyvracia aj Zhengfei, ktorý ako sme vyššie spomínali, tak sa postavil pred medzinárodné média. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Riaditeľ spoločnosti sa vyjadril v tom slova zmysle, že neplánujú odpredať biznis so smartfónmi. Zároveň dodal, že verí v obnovenie obchodovania s americkými spoločnosťami v oblasti komponentov a telekomunikačných zariadení.

Zhengfei rovnako vyjadril ochotu osobne rokovať s americkým prezidentom, Joeom Bidenom, aby uzavreli aktuálne spory.

„Povolenie americkým spoločnostiam dodávať tovar čínskym zákazníkom vedie k ich vlastnému finančnému prospechu. Ak by sa výrobné kapacity spoločnosti Huawei rozšírili, znamenalo by to, že americké spoločnosti by mohli predávať viac. Je to situácia prospešná pre všetkých.

Verím, že nová administratíva zoberie do úvahy tieto záujmy, a zváži svoju politiku. Stále dúfame, že dokážeme kúpiť veľa amerických komponentov, dielov a strojov, aby sa americké spoločnosti mohli rozvíjať aj spolu s čínskou ekonomikou. “ – Ren Zhengfei

Riaditeľ spoločnosti ďalej dodal, že „nemajú energiu, aby boli zapojení do politického súboja“, pričom poznamenal, že verí, že nimi vyvinutá 5G technológia je kľúčovou pre všetkých hlavných hráčov na trhu. Ďalej poznamenal, že v Európe spoločnosť vybudovala vo viacerých krajinách 5G infraštruktúru, ktorú využívajú aj zákazníci spoločnosti Apple. Týmto výrokom poukazoval na dôležitosť medzinárodnej spolupráce.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close