Nový operačný systém od Huaweiu má byť čiastočne kompatibilný s aplikáciami od Androidu

Huawei logo
Zdroj: VoSveteIt.sk

To čo sa nepodarilo spoločnosť Microsoft, tak sa možno podarí čínskemu Huaweiu. Portál HuaweiCentral.com prišiel s reportom, v ktorom píše, že operačný systém Hongmeng (pozn. redakcie: kódové označenie OS) bude kompatibilný s väčšinou Android aplikácií.

„Rovnako ako pri akokoľvek inom rozsiahlom softvéry, najnáročnejší problém pre Hongmeng je prísť na to ako vytvoriť základ ekosystému ak spoločnosť opustí Android Linux + Java rámce. Akonáhle prijme novú systémovú architektúru, bude systém Hongmeng nekompatibilný so súčasnými aplikáciami zo systému Android,..“.

Preto, namiesto toho, aby spoločnosť prišla s novou architektúrou tak vytvára „spoločný prístup“, ktorý bude kompatibilný s väčšinou dizajnových vzorcov Androidu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tento prístup umožní vývojárom znovu vyvinúť aplikáciu pre Hongmeng, aby mohli plynule pracovať v stabilnom prostredí. Avšak zároveň, prdedstavuje ďalšiu veľkú prekážku pre tento operačný systém v počiatočnom štádiu jeho zavedenia, ale keď bude systémové prostredie pokračovať vo vývojí, tak, táto situácia bude iná“.

Z vyjadrení nižšie, ktoré sa podarilo získať portálu HuaweiCentral.com plynie, že spoločnosť Huawei pracuje na „moste“, ktorý umožní s relatívne malým úsilím prepísať kódy z jazyka, ktorý sa používa na vývoj Android aplikácií do jazyka operačného systému Hongmeng.

Mimochodom, o podobný projekt sa pokúsila spoločnosť Microsoft v rámci programu „Project Astoria“, ktorého cieľom bolo transformovať aplikácie s konkurenčných mobilných platforiem na Windows Mobile zariadenia. Projekt však nikdy nebol dotiahnutý do úspešného konca.

Operačný systém Hongmeng by mal byť oficiálne predstavený neskôr v tomto roku, alebo najneskôr na jar toho budúceho.

Zdroj: Via HuaweiCentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre