Hodí Samsung spoločnosti Huawei záchranné koleso? Údajne áno!

Samsung mal dať údajne zelenú výrobe a dodávkam procesorov pre Huawei.

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je aktuálne vo veľkých problémoch v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov. Spoločnosť aktuálne má obmedzené možnosti nakupovania tovarov a služieb vyrobených americkými technológiami. Situácia je natoľko vypuklou, že čínsky technologický gigant v dôsledku sankcií dokonca musel odpredať značku Honor, aby zabezpečil jej prežitie. Stalo sa tak ešte v novembri minulého roka.

Hoci posledné mesiace to vyzeralo tak, že Huawei sa bude môcť konečne nadýchnuť, potom ako ex-prezidentovi USA, Donaldovi Trumpovi skončil mandát, tak sa dlho žiadané uvoľnenie napätia nekonalo. Dokonca v niektorých oblastiach bolo na Huawei ešte viac pritlačené. Napríklad FCC vydalo oficiálny zoznam produktov, ktoré pokladá za potenciálne nebezpečné pri budovaní 5G infraštruktúry na území svojej krajiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z najväčšieho konkurenta sa stane záchranca? Samsung údajne podá Huaweiu pomocnú ruku

Aktuálne pre Huawei je najvypuklejší problém okolo procesorov, ktoré sú pre spoločnosť nedostatkovým tovarom a to aj napriek tomu, že disponovala obrovskými zásobami 5G čipov. Ale ako to býva, každé zásoby raz dôjdu.

Najnovšie spravodajský portál mspoweruser prichádza so správami, ktoré by mohli byť pre Huawei vykúpením. Portál konkrétne píše o tom, že Samsung by mohol v dohľadnej budúcnosti vyrábať a následne dodávať pre Huawei mobilné 5G procesory. 

Samsung mal dať údajne zelenú výrobe a následným dodávkam procesorov Kirin 9000 a Kirin 9000E. Ide o procesory vyrobené 5nm výrobným procesom s podporou 5G technológie. Rovnako treba dodať, že portál uvádza, že procesory by mali fungovať s mierne nižšími frekvenciami ako minuloročné procesory Kirin 9000. Nepôjde však o natoľko významný pokles výkonu, ktorý by robil z procesorov tovar druhej kategórie.

Mspoweruser v závere publikovanej správy píše, že aktuálne nie je celkom jasné, či Samsung dostal od amerických úradov potrebné povolenia, alebo nie. Je však pravdepodobné, že áno.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre