WindowsWindows 10 MobileZariadenia

Hacker nainštaloval 4 systémy Windows na jeden smartfón. Takto to dopadlo, keď mobil zapol

Je to už nejaký ten piatok, čo Microsoft viditeľne ubral tempo a svoje mobilné telefóny so systémom Windows pustil na osudný koniec. Veľa fanúšikov a predovšetkým majiteľov Lumia smartfónov očakávalo, že sa ešte dočkajú najnovšieho systému Windows 10 pre svoj mobil, nuž nestalo sa tak, teda až na výnimky.

Na internete sme už mali možnosť vidieť všeličo, no vždy príde niekto s nápadom, aký tu napríklad predtým nebol. Používateľ sociálnej siete Twitter, ktorý je známy pod prezývkou Gustave M., zverejnil na sociálnej sieti video, na ktorom je vidieť, ako na jeho smartfóne fungujú až štyri operačné systémy. Konkrétne sa tomuto „hackerovi“ podarilo nainštalovať Windows Phone – Windows 10, Windows 10 loT Core Edition, Windows 8.1 a samozrejme mobilný Windows 10 Mobile.

4 systémy Windows na jednom smartfóne? Žiadny problém!

Aj tento prípad ukazuje, aký je už dnes hardvér mobilných telefónov výkonný. Áno, náročné operácie na starších Lumia smartfónoch neurobíme a samozrejme nemôžeme očakávať nejaké hranie hier. Je ale pomerne zaujímavé sledovať, ako sa technológie vyvíjajú, a že dnešným počítačom je aj mobil, ktorý si vieme „väčšinou“ strčiť do vrecka a prenášať ho všade so sebou.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: windowscentral.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close