Spravodajstvo

Microsoft pracuje s Nintendom na veľmi zaujímavom projekte. Môžeme očakávať viacero produktov, ktoré si hráči zamilujú

Spoločnosť Microsoft je dnes populárna nie iba vďaka operačnému systému Windows, ktorý dnes používa najviac ľudí na svete, ale aj vďaka zaujímavým konzolám Xbox, ktoré sú na trhu už niekoľko rokov. Aj keď má Microsoft v konzolovom priemysle veľmi silného hráča Sony, neustále sa snaží spoločnosť inovovať a hľadať riešenia, aby mohli byť Xboxové konzoly stále populárne. Jedným z nich je určite aj nová spolupráca so spoločnosťou Nintendo.

Nintento poznajú určite všetci, a to hlavne vďaka hlavne prenosným konzolám a populárnemu titulu ako je Super Mario. Spoločnosť Nintendo uzatvorila s Microsoftom veľmi zaujímavú spoluprácu, ktorej cieľom bude robiť populárne obe platformy konzol. Nintendo totiž nie je pre Microsoft žiaden konkurent, keďže sa táto spoločnosť zameriava hlavne na prenosné konzoly, ktoré Microsoft vo svojom portfóliu nemá. Obe tieto spoločnosti začínajú v týchto dňoch viditeľnú spoluprácu aj na sociálnych sieťach, kde sa jeden gigant odkazuje na druhého.

zdroj: Twitter

Nintendo aj Microsoft môžu na spolupráci získať veľa

Spolupráca medzi Microsoftom a Nintendom by mohla priniesť ovocie pre obé strany. Nateraz je samozrejme otázne, čo vďaka spolupráci Nintendo alebo Microsft získajú, no domnievam sa, že by sa pre prenosné konzoly mohlo objaviť viac titulov, na ktoré sme boli zvyknutí, že ich môžeme hrať hlavne na „veľkých“ konzolách. Rovnako tak môže aj Nintendo spolupracovať na vývoji ďalších hier s Microsoftom a možno sa raz jedného dňa dočkajú hráči Xboxu exkluzívnych hier, ktoré sme predtým mohli vidieť len na Nintende. Úlohou oboch spoločností môže byť vybudovanie silného ekosystému, ktorý by mohol obe platformy viac spopulárniť a možno aj prepojiť.

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close