Spravodajstvo

Google uľahčí sledovanie otvorených kariet v prehliadači Google Chrome

Google Chrome už čoskoro zjednoduší prácu s viacerými otvorenými oknami súčasne. Uľahčí sledovanie otvorených kariet v prehliadači.

Určite to poznáte ako je ľahké stratiť sa pri prehliadaní okien v internetovom prehliadači, ak máte  otvorených viac okien súčasne. V momente, keď prekročíte určitý počet okien, tak lišty vo vrchnej časti prehliadača sa zmenia na na malé ikonky, a vyznať sa v nich býva častokrát náročné. Jediné čo Vám zostáva je preklikávať sa medzi jednotlivými oknami a skúšať šťastie alebo podržať niekoľko sekúnd nad  ikonkou myšku, aby ste videli názov otvorenej stránky.

Portál bgr.com poukazuje na jednu z nových funkcií, ktoré prehliadanie internetu urobí o niečo jednoduchším. Konkrétne poukazuje na nový systém práce s oknami v prehliadači Google Chrome, ktorý by mal byť dostupný ešte na jeseň tohto roka. V súčasností, aby ste vedeli identifikovať kartu, tak musíte prejsť myškou po okne a až po chvíľke sa Vám zobrazí názov stránky. Po novom sa zobrazí názov karty ihneď.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
novy nahlad okien google chrome
Zdroj: google via bgr.com

Neskôr, by mali byť dostupné aj náhľady webových stránok (pozn. redakcie: podobne ako to má napr. Internetový prehliadač Microsoft Edge).

Google tiež uľahčí správu kariet aj na mobilných zariadeniach a to tým, že umožňí používateľom prehliadača Chrome v systéme Android zoskupovať svoje karty a to tak, že ich v usporiadaní mriežky kariet pretiahne na seba. Po výbere karty v skupine budete môcť jednoducho prepínať medzi ostatnými kartami pomocou nového prepínača kariet v dolnej časti obrazovky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close