ANDROIDSpravodajstvoTechnológie

Google tvrdí, že je rovnako bezpečný ako konkurenčné operačné systémy. Súhlasíte?

Bezpečnosť operačných systémov je jedna z častých tém viacerých nadšencov technológií. Vo všeobecnosti sa hovorí, že Android je „najderavejším“ operačným systémom v rámci veľkej trojky, resp. už len dvojky. Nuž, David Kleidermarches, hlava bezpečnostné oddelenia v Google má na tento vvšeobecný názor iný pohľad. Podľa najnovšieho reprotu totiž tvrdí, že Google je rovnako bezpečný ako konkurencia.

Google je z roka na rok bezpečnejší

Podľa novo vydanej správy „Android Security 2017 Year In Review“  možno tvrdiť, že operačný systém Android stále efektívnejšie bojuje so škodlivým softwarom. Napríklad vďaka nástroju Google Play Protect, ktorý odhaľuje škodlivé aplikácie sa podarilo vlani odinštalovať 39 miliónov potencionálnych škodlivých aplikácií zo  zhruba 1 milióna smartfónov používateľov. Google ďalej v rámi reportu tvrdí, že šanca, že si stiahnete škodlivú aplikáciu priamo z obchodu Google Play z roka na rok klesá. Aktuálne je to len 0,02% šanca. V roku 2016 šanca, že stiahnete škodlivú aplikáciu bola raz taká veľká.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Google (Android Security 2017 Year in Review)

Mimochodom, vedeli ste že služba Google Play Protect je dostupná na viac ako 2 miliardách smartfónov, ktoré majú operačný systém Android 4.3 alebo vyšší.

„Spoločnosť Google úzko spolupracuje s výrobcami zariadení, so  SoC spoločnosťami  a s operátormi, aby všetkým zariadeniam prinášali to najlepšie zabezpečenie na Android zariadeniach. Okrem toho šírka a hĺbka ekosystému Android – s viac ako 60 000 rôznymi modelmi zariadení – zhoršuje ťažkosti tým, že obmedzuje vplyv mobilnej zraniteľnosti a zložitosť pri vytváraní úspešných útokov. Poskytujeme kompatibilné zdroje, ako napríklad podrobnú sériu bezpečnostných požiadaviek a testovací rámec na zabezpečenie podpory v rôznych ekosystémoch zariadenia. V roku 2017 sme rozšírili aj našu bezpečnosť o aktívne skontrolovanie a  identifikáciu a odstránenie predinštalovaných PHA ( pozn. redakcie: Potentially Harmful Applications / Potenciálne Škodlivé Aplikácie) na zariadeniach Android.“

Ako je to s vami, ste spokojný so zabezpečením vášho smartfónu? Stretli ste už so škodlivým softwarom na telefóne?

Zdroj: Google, úvodný obrázok: Pixabay

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close