ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google sprístupňuje Tmavý režim pre aplikáciu Gmail na Android smartfónoch. Má to však háčik

Spoločnosť Google aktualizovala aplikáciu Gmail, v rámci ktorej sprístupnila Tmavý režim. Ten je zatiaľ dostupný pre smartfóny s najnovším Androidom.

Jedna z  hlavných vlastností najnovších verzií Androidu a iOS je podpora Tmavého režimu, ktorá môže citeľne zvýšiť výdrž batérie. Dôkazom toho je aj nedávny test známeho Youtubera, ktorý so hovorí „PhoneBuff“. Vďaka Tmavému režimu sa mu podarilo predĺžiť životnosť batérie o 30%.

Tmavý režim pre G-mail

Mnoho vývojárov na základe veľkého dopytu zo strany používateľov preto pridáva túto žiadanú funkciu aj do svojich aplikácií. Výnimkou nie je ani spoločnosť Google. Tá začala oficiálne vypúšťať aktualizáciu pre aplikáciu G-mail, ktorá obsahuje možnosť zmeny preferovaného svetleného režimu na Tmavý. Na tému upozorňuje portál Phonearena.com. Používatelia v  najnovšej verzii aplikácií nájdu túto možnosť v sekcii Nastavenia > Všeobecné nastavenia >  Téma.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Tmavy Rezim Android
Via Phonearena.com

Ako sme však už v  úvode článku naznačili má to jeden háčik. Aktualizácia prinášajúca možnosť zapnutia Tmavého režimu je dostupná (zatiaľ) len pre najnovšiu verziu Androidu 10. Inými slovami, možnosť zapnutia Tmavého režimu je  aktuálne limitovaná pre pár desiatok zariadení. Väčšina zariadení totiž aktuálne disponuje Androidom 9.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close