SpravodajstvoTechnológie

Google sleduje vašu polohu 24 hodín denne. Pozrite sa čo všetko o vás vie

Dnes už nie sú ani až tak hodnotné „peniaze“, ale skôr informácie a vedia aj všetky väčšie spoločnosti, vrátane „veľkého brata“ v podobe Google. Jednoducho svetu dnes vládnu sociálne siete, aplikácie a Android, ktoré o nás zbierajú desiatky informácií.

Jedným s typom informácií, ktoré o nás zbierajú technologickí giganti sú aj informácie o aktuálnej polohe používateľov či o najviac navštevovaných miestach. Následne sú využívané na to, aby nám naservírovali tú najlepšiu „reklamu“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Google nie je pritom žiadnou výnimkou, zbiera o nás stovky dát, medzi ktorými je aj naša poloha. Tú nám dokáže pritom aj ukázať prostredníctvom aplikácie Google Maps, kde ju zapisuje do „časovej osi“. Pre niekoho sú tieto informácie bezvýznamné, pre druhých zas sú „zlatom“. Nato, aby ste si pozreli informácie, ktoré o vás Google v rámci polohy doteraz pozbieral nepotrebujete žiadnu externú aplikáciu a ani nič podobné, je to možné zistiť napríklad prostredníctvom ich internetovej stránky, ktorú nájdete tu.

Zdroj: vlastný

Stránka okrem základných dát, ponúka aj široké možnosti funkcií. Napríklad po rozkliknutí konkrétnej polohy a dňa vám vie rozanalyzovať váš pohyb na „drobné“.

Zdroj: vlastný

Dá sa vypnúť sledovanie vašej polohy?

V prípade, že si chcete túto funkciu vypnúť, je to veľmi jednoduché. Stačí zájsť do nastavení, nájsť nastavenia s názvom „Poloha“ a tam už nájdete „História polohy Google“.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close