Technológie

Google predstavuje novú službu „Google One“. Pozrite sa čo všetko prináša

Spoločnosť Google nás už pred niekoľkými mesiacmi upozornila na pripravovanú novú cloudovú platenú službu s názvom Google One. Nový predplatný program pre cloudové úložisko má prísť s oveľa únosnejšími cenami, vyššou kvalitou, lepšou podporou a množstvom ďalších výhod. Po mesiacoch čakania sme sa ale konečne dočkali aj oficiálneho predstavenia a spustenia celého programu. V našich končinách si ale na jej štart budeme musieť chvíľu počkať.

Obrovské úložisko za pár drobných

Najväčšou výhodou služby Google One je cena predplatených balíčkov. Spodnú hranicu uzatvára úložisko o veľkosti 100 GB, ktoré si budete môcť predplatiť iba za 1,99 dolárov. Druhým stupňom je 200 GB úložiska, ktoré Vás vyjde na 2,99 dolárov. Pre náročnejších používateľov bude k dispozícii aj úložisko s veľkosťou 2 TB, ktoré bude stojí znesiteľných 9,99 dolárov. Na svoje si prídu ale aj tí najnáročnejší. Google One má vo svojej ponuke aj 10 TB, 20 TB a 30 TB úložiská, za ktoré si Google pýta 99,99 až 299,99 dolárov na mesiac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skvelé služby a množstvo výhod

Google One ale nebude klasickým predplatným pre cloudové úložisko. Google sľubuje množstvo ďalších výhod, napríklad ako 24/7 live podporu s expertom, špeciálne zľavy na ubytovanie vybrané cez Mapy Google, bonusové kredity v obchode Google Play, alebo špeciálne obchodné ponuky pre Google Store a Google Express. Za zmienku určite stojí aj fakt, že dané cloudové úložisko je možné zdieľať až s 5 členmi rodiny, vďaka čomu si môžete za pár drobných vytvoriť obrovské cloudové úložisko pre celú rodinu. 

Služba Google One je momentálne dostupná iba v USA, no do ďalších krajín by sa mala dostať v blízkej dobe. Predpokladáme, že ceny v našich končinách sa budú pohybovať v merítku 1:1, čiže 1,99 dolárov – 1,99 eur u nás.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Youtube – Google)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close