BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Google: Používanie rozšírení v novom prehliadači Microsoft Edge nemusí byť bezpečné

Google začal upozorňovať používateľov prehliadača Microsoft Edge, že inštalácia rozšírení pre Chrome do Edge nemusí byť bezpečnou.

Microsoft nie tak dávno predstavil novú verziu internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorá je založená na jadre Chromium. Táto zmena priniesla viacero vylepšení prehliadača vrátane možnosti inštalácie rozšírení, ktoré boli určené pre prehliadač Google Chrome.

Najnovšie v prípade, ak navštívite obchod s rozšíreniami pre prehliadač Google Chrome prostredníctvom prehliadača Microsoft Edge, tak na Vás vyskočí upozornenie, ktoré Vás bude odrádzať od inštalácie rozšírení do prehliadača. Zároveň Vás Google odkáže z bezpečnostných dôvodov na prehliadača Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Google odporúča prejsť na Chrome, aby bolo používanie rozšírení bezpečné. Stiahnuť prehliadač Google Chrome“ píše sa v zobrazovanom upozornení.

Microsoft Edge_rozsirenia_google chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto odporúčanie neovplyvňuje schopnosť inštalácie rozšírení pre prehliadač. Zdá sa, že ide len o „praktiku“ spoločnosti Google, ktorou chce u používateľov vyvolať obavy, aby prešli na ich riešenie. Nie je to však len praktikou spoločnosti Google, určite stojí za spomenutie, že aj Microsoft v minulosti „odporúčal“ prechod na svoje riešenia v rámci ekosystému Windows z obdobných dôvodov.

Nový Microsoft Edge je dostupný od prvej polovice januára

Nový Microsoft Edge založený na jadre Chromium je dostupný pre širokú verejnosť od prvej polovice januára. Dostupný je na platformách Windows 7, 8, 8.1, 10, ako aj na macOS, iOS a Android. Stiahnuť ho môžete prostredníctvom oficiálnych stránok spoločnosti Microsoft. Okrem možnosti pridávania rozšírení láka používateľov aj na väčšiu transparentnosť, ako sú spracovávané dáta o používateľoch, na funkciu Microsoft Defender SmartScreen, ktorá chráni používateľov pred online bezpečnostnými problémami, ako je napríklad neoprávnenie získavanie údajov a škodlivým softvérom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close