APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Play bude zobrazovať progres sťahovania aplikácií aj mimo obchodu Play

Progres sťahovania, či aktualizácií aplikácií budeme môcť sledovať aj mimo obchodu Google Play a to na domovskej obrazovke smartfónu.

Obchod Google Play používa drvivá väčšina Android používateľov a to nielen za účelom sťahovania nových aplikácií a hier, ale aj za účelom ich neskoršej aktualizácie. Samotný progres aktuálneho stavu stiahnutia, prípadne stavu aktualizácie aplikácie, môžeme v súčasnosti sledovať v rozhraní obchodu Play. Zdá sa však, že čoskoro budeme môcť tento progres sledovať aj mimo obchodu s aplikáciami, upozorňuje portál 9to5google.com.

Progres sťahovania aplikácie budeme môcť sledovať aj mimo obchodu Play

Portál s odvolaním sa na Artema Russakovskiiého upozorňuje na to, že používatelia potom, ako kliknú na tlačidlo stiahnutia, tak automaticky dôjde k vytvoreniu čiernobielej ikony aplikácie na domovskej obrazovke smartfónu, ktorá bude ukazovať aktuálny progres stiahnutia. Táto funkcia bude zároveň kompatibilnou aj s funkciou aktualizovania aplikácie.

9to5google ďalej hovorí, že používateľ bude môcť zároveň s ešte nenainštalovanými aplikáciami pracovať. Bude ich môcť napríklad presúvať na obrazovke smartfónu, umiestňovať ich do priečinkov a podobne.

Táto funkcia, hoci fyzicky nemení funkčnosť aplikácií, tak poteší najmä používateľ s pomalším internetom, prípadne používateľov, ktorí aktualizujú väčší počet aplikácií v jednom momente. Rovnako treba uviesť, že tento indikátor bude viac na očiach, ako upozornenia z obchodu Play, ktoré si mnohokrát ani nevšimneme.

Záverom musíme uviesť, že funkcia je aktuálne distribuovanou postupne pričom nemáme presné informácie o tom, kedy bude dostupnou pre všetkých. Vzhľadom však na to, že túto funkciu hlási čoraz viac ľudí, tak pevne veríme, že to nebude trvať dlho.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close