APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google optimalizoval aplikáciu Mapy pre cyklistov. Cyklisti, uvítate tieto vylepšenia?

Google optimalizoval Mapy pre cyklistov. Do navigácia pridáva špeciálny režim „Lite navigation“, ktorý je určený pre cyklistov.

Google Mapy patria vo všeobecnosti medzi nesmierne populárne navigácie. Využívané sú okrem iného v mnohých prípadoch aj chodcami, napríklad za účelom vyhľadania dopravných spojov. Rovnako možno aplikáciu využívať aj za účelom, aby ste sa dozvedeli, či obchod, kultúrna pamiatka a podobne, ktorú sa chystáte navštíviť, akurát nie je plná ľudí. Nejde však o jediné funkcie, ktorými disponuje táto aplikácia. Vyzerá to však tak, že aplikácia sa už čoskoro stane užitočnejším nástrojom aj pre cyklistov.

Google Mapy dostávajú nový režim navigácie pre cyklistov

Portál engadget.com najnovšie upozorňuje na to, že hoci Google Mapy už roky obsahujú cyklistické trasy, tak aplikácii chýba vyhradený režim navigácie pre cyklistov. To sa najnovšie mení.

Google Mapy navigacia na bicykli_3
Zdroj: Google

Google na svojich stránkach predstavil funkciu „Lite navigation“, ktorá je súčasťou širšieho úsilia súvisiaceho so snahou o znižovanie emisií. Ide o navigáciu, ktorá je optimalizovanou a primárne určenou pre cyklistov.

„Vďaka lite navigácii môžu cyklisti rýchlo vidieť dôležité detaily o svojej trase bez toho, aby museli zapínať obrazovku alebo otvoriť podrobnú navigáciu. Na prvý pohľad môžete sledovať priebeh cesty, aktualizáciu ETA v reálnom čase a dokonca aj poznať nadmorskú výšku trasy, aby ste sa mohli sústrediť tam, kde potrebujete-na cestu.“ píše Google v publikovanej správe.

Nižšie vo videu si môžete o tomto špeciálnom režime pozrieť viac informácií.

Spoločnosť v rámci publikovanej správy ďalej dodáva, že funkcia Lite navigation bude v dohľadnej dobe dostupnou globálne pričom už dnes je prítomnou vo viacerých regiónoch sveta.

Okrem iného Google oznámil, že sprístupňuje režim „Eco-friendly“ navigácie. O tejto funkcii sme mohli počuť už v marci tohto roka. Ide o funkciu, ktorá do kalkulácie najefektívnejšej trasy berie nové premenné, aby používateľovi navrhla trasu, ktorá síce nemusí byť najrýchlejšou, ale najekologickejšou. Inými slovami, navrhne vám trasu, kde je predpoklad, že spotrebujete najmenej paliva. Druhým dychom však musíme dodať, že táto funkcia je aktuálne dostupnou len naprieč USA pričom spoločnosť neuviedla, kedy bude dostupnou pre všetkých.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close