Technológie

Google oficiálne predstavil nové smartfóny Pixel 3 a Pixel 3 XL

Google počas včerajšej konferencie v New Yorku predstavil novú generáciu smartfónov Pixel. V poradí 3. generácia prichádza v čiastočne novom tele, s vylepšeným hardvérom a v neposlednom rade, s ešte lepším fotoaparátom, ktorý môžeme už teraz bezproblémovo zaradiť medzi najlepšie fotoaparáty medzi smartfónmi na svete.

Nový Google Pixel 3 a Pixel 3 XL

Zdroj: Google

3. generácia smartfónov Pixel je v oboch prípadoch vybavená najnovším procesorom Snapdragon 845, ktorému pri oboch modeloch sekundujú 4GB operačnej pamäte RAM. Jediným zjavným rozdielom medzi oboma smartfónmi je zrejme ich veľkosť, ako to už bolo v prípade predošlých generácií. Nový Pixel 3 je vybavený 5,5-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov. Keďže sa jedná o high-end AMOLED displej od Samsungu, treba počítať aj s podporou technológie Always-on a zároveň aj krycím sklom Gorilla Glass 5, ktoré nechýbalo ani v prípade predošlej generácie. V prípade dizajnu treba určite vyzdvihnúť nárast displeja oproti predošlej generácii, ktorý narástol presne o 0,5-palca. Väčšina slovenských zdrojov pritom uvádza, že nová generácia neprešla žiadnou dizajnovou zmenou, no nárast displeja a zmenšenie oboch líšt je podľa nás naozaj zásadnou zmenou v prípade takéhoto smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jeden z najlepších fotoaprátov na trhu

Veľkou prednosťou najnovšej generácie smartfónov Pixel je pochopiteľne fotoaparát. Google sa opäť drží tradície jedného objektívu, ktorý má tentokrát 12,2 megapixelov a sveteľnosť na úrovni f/1.8. Fotoaparátu samozrejme nechýba podpora optickej stabilizácie, HDR+ (dlhé roky najlepšou technológiou HDR na svete), ako aj 4K videom v 60fps. Ako to bolo aj pri predošlej generácií smartónov Pixel, Google opäť kladie dôraz na pokročilú umelú inteligenciu, ktorá posúva kvalitu fotografií do úplne inej dimenzie. Vďaka funkciám ako Night Sight, Top Shot, Photobooth alebo Super res zoom sa posunie kvalita fotografií na iný level. Zmenou prešiel aj predný fotoaparát, ktorý v prípade novej generácie prichádza v prevedení s dvomi objektívmi. Dvojitá konfigurácia je spôsobená hlavne podporou odomykania pomocou tváre. Oba selfie fotoaparáty pritom ponúkajú až 8 megapixelov a sveteľnosťou f/1.8, respektíve f/2.2.

Zdroj: Google

Väčšia verzia smartfónu Pixel sa odlišuje jedine samotným displejom. Ten v prípade Pixelu 3 XL dosahuje veľkosti až 6,3-palcov s rozlíšením 2960 x 1440 pixelov, čiže sa jedná pochopiteľne o OLED displej, presnejšie o P-OLED displej od spoločnosti LG s pomerom strán 19:9. V prípade oboch smartfónov opäť nechýba certifikácia vodotesnosti na úrovni IP68, USB-C konektor a verzie s 64GB a 128GB interným úložiskom. Samozrejmosťou je aj najnovší operačný systém Android 9.0 Pie.

Nová generácia s opäť o čosi vyššou cenovkou

Zdroj: Google

3. generácia smartfónov Pixel prichádza s hneď niekoľkými novinkami, odhliadnúc od samotného hardvéru zariadenia. Novinkou novej generácie je podpora bezdrôtového nabíjania Qi, ako aj 6 mesačné predplatné služby Youtube Music. V balení smartfónu sa najnovšie nachádzajú aj slúchadlá Pixel Buds s USB-C konektorom. Tak ako predošlé generácie, aj 3. generácia smartfónov Pixel ponúka neobmedzené úložisko fotografií a videí aj v 4K kvalite v cloudovom úložisku Google Photos, vďaka čomu budete mať v smartfóne vždy dostatok úložiska. Daňou za novinky je zrejme o čosi zvýšená cena smartfónov Pixel, ktorá bola v prípade Pixelu 3 nastavená na 799 dolárov, zatiaľ čo Pixel 3 XL začína až na 899 dolároch. Ich predpokladaná cena v našich končinách je 860 – 899 eur v prípade Pixelu 3 a 960-999 eur v prípade najmenšej verzie Pixelu 3 XL.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Google)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close