Nový Google Chrome bude automaticky blokovať reklamy

Google Chrome-min
Zdroj: Chromium blog

Google v rámci vybraných (testovacích) verzií internetového prehliadača Chrome implementoval funkciu automatického blokovania reklám. Najnovšie túto funkcionalitu sa chystá priniesť aj do verzie prehliadača Chrome 71.

 „Od decembra 2018 Chrome 71 odstráni všetky reklamy na malom počte stránok, na ktorých pretrváva porušenie pravidiel. Majitelia webových stránok môžu používať správu o konzolu Google na zistenie, či ich stránky obsahujú niektoré porušujúce pravidlá, ktoré je potrebné opraviť alebo odstrániť.

Vivek Sekhar zo spoločnosti Google povedal: Vlastníci stránok budú mať k dispozícii 30-dňové okno na opravu pravidiel predtým ako prehliadač Chrome odstráni reklamy. „

Dobrým príkladom reklám, ktoré porušujú pravidlá Google sú reklamy na rôznych webových serveroch, ktoré ponúkajú streamovacie služby (filmy, seriály,…).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
priklad rusivych reklam google chrome-min
Zdroj: Chromium blog

Dostupnosť internetového prehliadača Chrome vo verzii 71 je naplánovaná na začiatok decembra. Nedočkavci však môžu túto funkcionalitu vyskúšať už dnes prostredníctvom beta zostavení.

Zdroj: Chromium blog

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre