APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google chce v Mapách ponúknuť ďalšiu užitočnú informáciu. Týkať sa bude poplatkov za cesty

Google v aplikácii Mapy testuje zaujímavú funkciu. Podľa aktuálne dostupných informácií, chce zobrazovať cenu diaľničných známok a ďalších poplatkov za cesty.

Google Mapy dlhú dobu patria medzi najobľúbenejšie navigácie spolu aj s aplikáciou Waze, ktorá rovnako patrí pod krídla konzorcia spoločnosti. Mapy, vlajková loď spoločnosti Google, sa častokrát nechá inšpirovať funkciami u aplikácie Waze a nie je tomu inak ani v tomto prípade.

V aplikácii Mapy by sme mohli mať dostupné informácie o poplatkoch za cesty

Málokto sa z nás vyberie na cestu do zahraničia, prípadne na dlhšiu cestu v rámci krajiny bez toho, aby si dopredu nepozrel spoplatnené úseky ciest, a prípadne rovno aj nezakúpil diaľničnú známku. Portál Androidpolice.com najnovšie s odvolaním sa testerov aplikácie Mapy píše, že Google pracuje na funkcii, ktorá sprostredkuje šoférom informáciu o nákladoch spojených so spoplatnenými cestami. Inými slovami, Google Mapy ponúknu informáciu o poplatkoch za diaľničné známky, rôzne mýta a ďalších poplatkoch za cesty ešte predtým, ako sa vrhnete na cestu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej píše, že potvrdenie o prácach na tejto funkcii prichádza od jedného z členov Preview programu. Zdroj portálu hovorí, že poplatky za cesty budú zobrazené používateľovi ešte predtým, ako sa vyberie na cestu, pričom bude mať k dispozícii aj možnosť zvolenia navigovania po cestách, ktoré nie sú spoplatnenými.

Čo sa týka dostupnosti funkcie pre širokú verejnosť, tak dnes môžeme len hádať, kedy bude sprístupnenou. Funkcia ako taká, v službe Waze bola predstavená približne 3 roky dozadu a doposiaľ nie je dostupnou pre všetkých, ale len pre vybrané regióny. V každom prípade, treba však povedať, že hoci obe služby patria pod jedno konzorcium, tak za vývojom stoja rôzne tými a stále ide o konkurenčné produkty. Inými slovami, vývojári spoločnosti Google, budú možno šikovnejšími v porovnaní s tými, ktorí stoja za službou Waze.  Nechajme sa prekvapiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close