Google chce nahradiť klasické SMS správy novým štandardom. Na americkom trhu spúšťa RCS Správy

Google na americkom trhu chce zaviesť nový štandard SMS správ, ktorý ponúka rozšírené funkcie. Oficiálne spúšťa nový štandard RCS správ.

Google RCS spravy (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

SMS správy sú na telefónoch odjakživa. Hoci sa niektoré funkcionality z telefónov pomaly, ale isto vytrácajú, tak SMS správy aj napriek tomu sú medzi používateľmi aj naďalej veľmi populárne. Spoločnosť Google chce však „klasické“ SMS správy poslať ku dnu, a nahradiť ich novým RCS štandardom, zatiaľ však len na americkom trhu.

Google RCS spravy_2
Via GSMArena.com

Čo je Google RCS štandard?

RCS (Rich Communication Services) sa na prvý pohľad zdá ako klasický messenger, ale zdanie klame. RCS správy sú odosielané a  prijímané pomocou mobilných dát alebo prostredníctvom WiFi. Ďalej, RCS správy sú „bohatšie“ na obsah. Používatelia totiž môžu v rámci nich posielať viacero druhov správ, od emoji, cez obrázky, videá až po GIF súbory. Okrem toho, RCS štandard ponúka dodatočné informácie o prečítaní správy, ale i o  tom či adresát správy práve odpisuje alebo nie. Inými slovami, odosielateľ správy bude vedieť či ju adresát prečítal, a ak bude odpisovať na správu, tak odosielateľ pôvodnej správy uvidí indikátor písania. Ďalšou novinkou by mali byť skupinové správy či video hovory. V prípade hovorov, používateľ bude môcť dokonca posielať informáciu adresátovi čoho sa bude telefonát týkať. Táto informácia sa mu zobrazí na displeji zariadenia vedľa indikátora prichádzajúceho hovoru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google RCS spravy
Via GSMArena.com

Okrem toho by správy mali byť dostupné naprieč viacerými zariadeniami. V  praxi to bude znamenať, že používateľ pri využívaní tohto štandardu bude môcť posielať správy z počítača, tabletu, mobilu, prípadne z iného zariadenia. Nový RCS štandard pôvodne Google chcel spustiť spolu v kooperácii s mobilnými operátormi, tí sa však do toho moc nehrnú, a to aj napriek tomu, že ho podporujú. V súčasnosti nový štandard správ Google sprístupňuje používateľom v USA. Ak by ste však chceli vyskúšať nový štandard RCS aj v našom regióne, tak nižšie si môžete pozrieť videonávod ako na to (pozn. redakcie: RCS správy zatiaľ nie sú v  našom regióne oficiálne dostupné, a preto všetky zmeny robíte na vlastné riziko).

Funkcia RCS správy je na americkom trhu aktuálne dostupná v  rámci aplikácie Správy.

Google Messages
Google Messages
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre