SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

LG si nechalo patentovať zariadenie s rozťahovacím displejom. Pozeráme sa na dizajn pripravovaného smartfónu?

Spoločnosť LG prichádza s ďalším zaujímavým technickým riešením

Trh so skladacími smartfónmi sa pomaly ale isto zväčšuje, pričom najnovšie svoje kúsky priložili aj spoločnosti ako Lenovo, či Motorola. Na dobrú príležitosť ale už dlhé roky čaká aj spoločnosť LG, ktorá taktiež patrí medzi svetových lídrov v rámci vývoja vlastných displejov. Vytvoriť dokonalý skladací smartfón však pochopiteľne nie je také jednoduché a spoločnosť LG už v minulosti uvažovala nad niekoľkými technickými riešeniami. Najnovšie patenty však naznačujú, že spoločnosť sa nakoniec uberá nečakaným smerom, informuje zahraničný portál LetsGoDigital.

Smartfón s rozťahovacím displejom

Najnovší patent si juhokórejská spoločnosť LG nechala zapísať 27. februára 2019, no publikovaný bol iba pred niekoľkými dňami, presnejšie 15. novembra 2019. Patent zahŕňa hneď 11 nákresov naozaj zaujímavého zariadenia, ktoré by dnes nemalo žiadnu konkurenciu. Spoločnosť LG totižto uvažuje nad implementáciou akéhosi rozťahovacieho displeja. Pochopiteľne, nehovoríme o fyzickom natiahnutí, ale o vysúvaní displeja z jeho bočných častí.

lg roztahovaci smartfon patent_opt
Zdroj: LetsGoDigital

I keď je patent pomerne čerstvý, nedokážeme povedať, či spoločnosť LG takéto zariadenie naozaj pripravuje, alebo ide iba o teoretickú implementáciu nádejnej technológie. Samotný patent totižto nie je zameraný na technológiu, ale skôr dizajn zariadenia, ktorý je však v prípade skladateľných zariadení stále druhým aspektom v poradí. Z nákresov ste si iste všimli, že zariadenie má naozaj minimálne okraje po všetkých stranách a taktiež nedisponuje žiadnymi snímačmi, či fotoaparátmi, čo má naozaj ďaleko od reality.

Aký dizajn nakoniec v útrobách spoločnosti vyhrá?

LG je s predstavením poriadneho skladacieho smartfónu pomerne opatrná, no to však neznamená, že sa ho nikdy nedočkáme. Spoločnosť už v tomto roku predstavila skladací smartfón, no LG G8X zrejme nie je ideálnym pracovným nástrojom, keďže disponuje dvomi separátnymi obrazovkami. LG má vo svojom portfóliu naozaj veľké množstvo patentov a zatiaľ nie je jasné, ktorým smerom sa bude spoločnosť uberať. S najväčšou pravdepodobnosťou však výrobca siahne po podobnej technológii, akú využívajú spoločnosti Samsung a Huawei, čiže po flexibilnom skladacom displeji.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close