NávodySpravodajstvoZariadenia

Google Assistant vám môže pomôcť sledovať narodeniny vašich blízkych. Ako na to?

V niekoľkých jednoduchých krokoch sa môžete ubezpečiť, že nepremeškáte žiaden dôležitý sviatok

Väčšina ľudí sa spolieha v prípade narodenín na notifikácie Facebooku, ktoré ale majú jeden veľký nedostatok. Upozorňujú vás v deň narodenín. Niekedy to problém nie je, ak by ste však chceli dostávať upozornenia 2-3 dni vopred, Google Assistant je pre vás ako stvorený.

Nechajte Google Asistenta, aby vás upozornil na narodeniny vašich blízkych

Prvým krokom je otvoriť si aplikáciu Google a v nej si nájsť na spodnej lište viac nastavení. V nich nájdite políčko nastavenia a otvorte ho. Zobrazí sa vám niekoľko možností, medzi ktorými je Google Asistent.

Google assistant
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení opäť narazíte na niekoľko možností. Tentokrát si zvolíme možnosť Vaši ľudia. Otvorí sa vám zoznam kontaktov, ktorí sú uložení v Google asistentovi. Máte niekoľko možností, môžete si tu pridať každého rodinného člena, či priateľa, alebo priateľku. Stačí kliknúť na možnosť pridať a otvorí sa vám menu kontaktov, kde vyberiete toho správneho človeka.

 

Google Assistant
Zdroj: Vosveteit.sk

Zdroj: Vosveteit.skV novom okne si môžete nastaviť, kedy má daná osoba narodeniny. Zaujímavou funkciou je, že ak ste si tieto údaje nastavovali priamo pri tvorbe kontaktu, importujú sa aj do Google asistenta. Okrem nastavenia dátumu narodenín tu nájdete aj možnosť pridať si daného človeka do rodinnej skupiny. Vďaka tomu získate niekoľko výhod v aplikáciách YouTube, Play Store, Google Drive, Family Link a iné.

Google Assistant
Zdroj: Vosveteit.sk

Každopádne, ak máte nastavený dátum narodenín, stlačte tlačidlo pridať a telefón vás sám upozorní, pár dní pred narodeninami danej osoby. Samozrejme, pridať si všetky vaše kontakty do tohto zoznamu nie je ideálna možnosť. Dôvodom je, že momentálne neexistuje mechanizmus, ktorý by vám umožnil importovať všetky kontakty naraz. Preto sa odporúča pridať si sem len tie najbližšie osoby a spoliehať sa na Facebook, či kalendár v prípade ostatných.

Google
Google
Developer: Google LLC
Price: Free
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close