ANDROIDSpravodajstvo

Google Assistant by mohol byť vďaka tejto novej funkcii ešte inteligentnejší

Hlasový asistent od Google by na zariadeniach s operačným systémom Android mohol už čoskoro obdržať zaujímavú funkcionalitu.

Vývojárska konferencia I/O 2021, ktorú organizuje priamo spoločnosť Google, sa už nezadržateľne blíži. Ako každý rok, aj v tomto roku sa od konferencie očakáva pomerne veľa. Na tejto konferencii sa každoročne dozvedáme novinky zo sveta mobilného operačného systému Android, no i ďalšie zaujímavosti zo softvérových i hardvérových produktov od spoločnosti Google. Na konferencii sa údajne mali predstaviť aj viaceré nové funkcionality, ktoré by sa do smartfónov mohli dostať ešte v tomto roku. Niektoré z nich sa však dostávajú do povedomia používateľov ešte takmer mesiac pred konaním samotnej konferencie. Jednou z takýchto funkcií sú aj najnovšie vylepšenia hlasového asistenta Google Assistant a jeho nastavenie „Guacamole“.

Funkcia Guacamole je známa už pár rokov

Funkcia, respektíve nastavenie Guacamole v útrobách hlasového asistenta od spoločnosti Google poznáme už pár rokov, keďže spoločnosť Google túto funkciu predstavila ešte na svojich domácich inteligentných huboch. Doteraz sa však nedostala do zariadení s mobilným operačným systémom Android. Podľa najnovších správ by sa však tak mohlo stať už čoskoro. Na zariadeniach s operačným systémom Android 11 (ideálne zrejme na zariadeniach Google Pixel), je totižto funkcionalita dostupná už dnes. Ako však informuje portál TheVerge.com, jej sprístupnenie je však zatiaľ v nedohľadne. Funkcionalitu totižto na zariadení nájdete, no zrejme nebude fungovať.

google assistant funkcia guacamole
Zdroj: TheVerge.com

Použitie asistenta bez nutnosti jeho oslovenia, či zapnutia

Väčšina čitateľov však zrejme netuší, čo to vôbec nastavenie Guacamole je. V skratke ide o šikovné nastavenie Google Assistana, ktorý by po nastavení jednoduchých hlasových príkazov reagoval aj na vyslovenie týchto fráz. Na domácich huboch totižto asistent reaguje aj na príkazy ako „Stop“, či v angličtine „Answer/decline call“ a to bez nutnosti jeho predošlého spustenia ručne, či povelom „Hey Google“. Očakáva sa, že funkcia by na smartfónoch mohla fungovať identicky, poprípade s ešte väčšími vylepšeniami.

Bližšie detaily nateraz Google neprezradil

Portál TheVerge po odskúšaní a nájdení tejto funkcionality v systéme Android 11 kontaktoval priamo spoločnosť Google pre vyjadrenie.

„Neustále experimentujeme s novými cestami ako vylepšiť celkové používanie asistenta Google. Momentálne však nemôžeme zdieľať bližšie detaily, “ uviedla spoločnosť Google vo svojej reakcii.

I keď to spoločnosť Google neuviedla, bližšie detaily sa podľa všetkého dozvieme už za 24 dní na nadchádzajúcej konferencii I/O 2021.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close