Gameloft upravuje svoje stanovisko, v ktorom obvinili Microsoft z konca vývoja Windows Phone

Zdroj: Gameloft

Zhruba týždeň dozadu spoločnosť Gameloft, ktorá sa zaoberá vývojom hier pre mobilné platformy oznámila, že končí s podporou hry Dungeon Hunter 5. Stanovisko, ktoré bolo komunikované si môžete prečítať nižšie.

Dôvodom zrušenia podpory mal byť koniec záujmu Microsoftu a Windows Phone platformu

„Pre Windows Phone používateľov: Microsoft nedávno oznámil koniec vývoja tejto platformy. Z tohto dôvodu, nebudete naďalej vytvárať aktualizácie pre DH5 pre Windows Phone zariadenia, a dávame možnosť Windows Phone používateľov presunúť sa na iOS/Android/PC zariadenia. Táto akcia je nenávratná, takže sa uistite čo ste si vybrali.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové stanovisko Gameloftu uvádza všetko na správnu mieru

Mnoho mediálnych portálov túto správu prebralo s tým, že Gameloft odhalil internú komunikáciu medzi spoločnosťami, z ktorej vyplynulo, že Microsoft na platformu Windows Phone zanevrel natrvalo. Avšak jednalo sa dezinformáciu. V najnovšom stanovisku sa spoločnosť Gameloft pokúša všetko uviesť na správnu mieru:

„Vnútorná chybná komunikácia viedla k nesprávnemu stanovisku hovoriacom o konci podpory pre Dungeon Hunter 5 na Windows Phone zariadeniach.

Pre upresenenie, dôvodom prečo nebudeme uvoľňovať ďalšie aktualizácie pre Windows Phone je ten, že nanešťastie, komunita hráčov na tejto platforme sa stala príliš malá na podporu.

Ďakujeme všetkým Windows Phone hráčom za ich nadšenie z Dungeon Hunters 5, a ponúkame im možnosť presunutia ich účtov na Windows PC alebo na iOS/Android zariadenia, ak budú chcieť hrať s najnovšími obsahom a eventmi.

Dungeon Hunter 5 budete aj naďalej dostupný na Windows Phone zariadenia pre používateľov, ktorí sa rozhodli zostať na tejto platforme s aktuálnymi funkcionalitami, avšak do budúcnosti nebudú dostávať aktualizácie.“

Zdroj: Gameloft.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre