BezpečnosťSpravodajstvo

Facebook zablokoval dezinformačnú skupinu „NEZAOČKOVANÍ“, informuje polícia

Facebook skupina, ktorá bola zdrojom desiatkou hoaxov, bola zablokovanou.

Sociálne siete sú vo všeobecnosti skvelým nástrojom, ako možno šíriť informácie. Problém však nastáva, ak sú využívané na šírenie nezmyslov, či falošných správ. Slovenský internet je plný tohto typu obsahu pričom často ho pomáha šíriť aj samotný Facebook. Ten však podľa Polície SR mal zakročiť voči jednej z najväčších skupín, kde boli denne šírené kvantá nezmyslov.

Facebook zablokoval skupinu NEZAOČKOVANÍ

Ako informuje Polícia SR prostredníctvom svojej Facebook stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR, tak stránka NEZAOČKOVANÍ bola, ak nie vymazanou, tak najmenej zablokovanou.

Dôvodom, prečo Facebook zakročil, ako už asi tušíte, boli klamlivé informácie, ktoré v rámci skupiny pribúdali na dennej báze vo veľkom množstve. Konkrétne hovoríme aj 100ke statusov denne od rôznych osôb, ktoré boli neskôr zdieľané používateľmi ďalej, píše Polícia.

„AJ VĎAKA NÁM FACEBOOK PRAVDEPODOBNE ZRUŠIL DEZINFORMAČNÚ SKUPINU “NEZAOČKOVANÍ”

Policajný zbor upozornil prostredníctvom špecializovaných kanálov spoločnosť Facebook na skupinu “NEZAOČKOVANÍ”, ktorá mala viac ako 35 000 členov. Upozornenie sa týkalo jej obsahu, ktorý bol nielen dezinformačný, ale aj agresívny a podnecujúci násilie.

V skupine sa objavovalo denne aj viac ako 100 statusov rôznych osôb. Informácie boli často klamlivé a zavádzajúce. Už z názvu vyplýva, že sa dotýkali tém ako očkovanie, koronavírus, a tiež porušovania mimoriadnych opatrení. Prispievateľom neboli cudzie agresívne a vulgárne prejavy. Z týchto dôvodov predstavovala skupina bezpečnostné riziko.

Podľa aktuálnych indícií je skupina zablokovaná. Keďže ešte nemáme spätnú väzbu od spoločnosti Facebook, nemôžeme Vám priniesť oficiálne stanovisko, či je jej vypnutie trvalé alebo dočasné.

Policajný zbor naďalej monitoruje sociálne siete a bude robiť všetko pre to, aby najexponovanejšie skupiny, stránky a profily boli zablokované.“ Píše Polícia SR na sociálnej sieti Facebook.

Ako môžete vyššie čítať, tak aktuálne nie je známa informácia, či stránka bola len zablokovanou, alebo aj kompletne odstránenou. V súčasnosti čakáme na vyjadrenie sociálnej siete. Pevne však veríme, že sociálna sieť s týmto typom stránok zatočí čo najskôr.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close