Spravodajstvo

Facebook pracuje na inteligentnej AI hlasovej asistentke. Chce konkurovať Google, Microsoftu a spoločnosti Apple

Zatiaľ čo sme mohli posledné roky počúvať o chytrých asistentoch ako Siri od Apple, Cortana od Microsoftu či Google Asissitant od Google, tak sme doteraz nepočuli o hlasových asistentoch od sociálnych sietí, ktoré majú nadpriemerné dosahy. Teda až doteraz.

Hlasový asistent od Facebooku

Podľa najnovšieho reportu, ktorý priniesol portál FoneArena.com to vyzerá tak, že najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook, plánuje spustiť svoje vlastné riešenie založené na pokročilej AI technológií. Za vývojom ich hlasového asistenta stojí tím vedení Ira Snyder, ktorá vyvíjala konkurenčné riešenie v podobe Siri, Cortany či Google asistenta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa aktuálne dostupných informácií, spoločnosť Facebook začala vytvárať partnerstvá so spoločnosťami, ktoré stoja za vývojom inteligentných reproduktorov za účelom, aby vytvorili vlastné AI zariadenia. Na konci dňa, by mali nájsť ich vlastného AI asistenta v produktoch ako Portál, Oculus headset a neskôr v zariadeniach určených na virtuálnej, resp. rozšírenej reality.

Hovorca Facebooku v spojitosti s aktuálnymi správami kolujúcimi zákulisím povedal:

„Pracujeme na vývoji technológií hlasových a pomocných asistentov, ktoré môžu fungovať v celej rade produktov AR / VR vrátane produktov Portal, Oculus a budúcich produktov.“

Zdroj: PhoneArena.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close