Spravodajstvo

Dostupnosť Androidu 11 pre prvé Xiaomi smartfóny je na spadnutie

Xiaomi začalo s distribúciou stabilnej verzie Androidu 11 pre prvé modely smartfónov

Spoločnosť Xiaomi ešte v júni oficiálne oznámila, že sprístupňuje Android 11 v BETA verzii pre prvé zariadenia. Išlo o modely smartfónov ako Mi 10, Mi 10 Pro, či Poco F2 Pro. Medzičasom okrem iného spoločnosť začala v domácej Číne sprístupňovať v týchto dňoch MIUI 12.2 a na globálnom trhu nás  v priebehu nasledujúcich dní čaká distribúcia MIUI 12.1 pre prvé modely zariadení.

Prvé zariadenia v domácej Číne dostali Android 11

Vráťme sa však späť k téme Androidu 11. Spoločnosť Xiaomi začala aktuálne s distribúciou aktualizácií V12.2.1.0.RJACNXM a V12.2.1.0.RJKCNXM, ktoré sú založené na stabilnej verzii Androidu 11 pre modely smartfónov Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp. Poco F2 Pro). Aktualizácie sú veľké 3,8GB a 3,6GB. Zároveň treba však dodať, že ide o aktualizácie, ktoré sú uvoľňované len pre domáci región. Inými slovami, dostupnými sú pre čínske verzie ROM. Zariadenie Mi 10 dostalo aktualizáciu MIUI V12.2.2.0.RJBCNXM s novým Androidom pár dní dozadu. Rovnako však len v domácej Číne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej treba povedať, že hoci aktualizácie nie sú dostupnými ešte v našom regióne, tak aj napriek tomu ide o dobré správy. Dôvodom je, že v priebehu nasledujúcich týždňov, pravdepodobne ku konca decembra alebo najneskôr začiatkom roka, by mohli byť aktualizácie dostupnými aj v rámci globálneho trhu. Rovnako však môžeme očakávať, že Xiaomi začne s distribúciou novej verzie MIUI založenej na Androide 11 od vlajkových modelov smartfónov, pričom plynúcim časom ju bude uvoľňovať aj pre lacnejšie modely zariadení.

Via xiaomiadictos

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close