Dostupné 5G smartfóny Honor Play 4 a Honor Play 4 Pro sú oficiálne predstavené

Príchod novej dostupnej série Honor Play 4 od spoločnosti Huawei je konečne tu! Bývalá "herná" línia tak opäť rozširuje svoje rady

honor play 4 pro uv
Zdroj: Honor - Weibo

Očakávaná séria smartfónov Honor Play 4 od spoločnosti Huawei bola oficiálne predstavená len pred niekoľkými hodinami. Smartfóny prichádzajú nie len s modernou 5G konektivitou a agresívnou cenovkou, ale aj ďalšími zaujímavými funkciami, pričom určite treba spomenúť už pred pár dňami prezentovanú funkciu teplomera, ktorá môže nahradiť klasický ľudský teplomer.

Honor Play 4

Nová dostupná novinka Honor Play 4 prichádza v základnej výbave so slušným 6,81-palcovým FullHD+ TFT LCD displejom s výrezom pre 16 MP selfie fotoaparát v ľavom hornom rohu. Srdcom celého smartfónu je netradičný procesor Dimensity 800 s 5G konektivitou od spoločnosti MediaTek. Tomu bude sekundovať 6 GB, respektíve 8 GB LPDDR4X RAM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

honor play 4
Zdroj: Honor – Weibo

Na zadnej strane zariadenia nájdeme až štvoritý zadný fotoaparát zložený z hlavného 64 MP snímača, 8 MP ultraširokého snímača, 2 MP makro snímača a 2 MP snímača hĺbky. Táto výbava má podľa výrobcu ponúknuť možnosť nahrávania 4K videa s pokročilou stabilizáciou obrazu EIS.

Keďže sa jedná o nových predstaviteľov série Honor Play, ráta sa s vyšším zaťažením zariadení najmä pri hraní mobilných hier. Výrobca tak prináša modernú technológiu chladenia celého zariadenia, ktorá je zložená z dvanástich vrstiev VC vodného chladenia a 6 vrstiev grafitu vpredu aj vzadu. Na záver spomenieme, že smartfón je vybavený batériou s kapacitou 4 300 mAh s podporou 22,5 W rýchleho nabíjania a 128 GB interným úložiskom, ktoré je pomocou SD karty rozšíriteľné o ďalších 512 GB.

Honor Play 4 Pro

Pomerne netradične, model Honor Play 4 Pro prichádza s menším 6,57-palcovým TFT LCD displejom (2400 x 1080 pixelov) s dvojitým výrezom pre dvojicu snímačov selfie fotoaparátu. Čo ho ale značne povyšuje nad bežný model Play 4 je špičkový procesor Kirin 990, taktiež s podporou 5G sietí, ktorému bude sekundovať 8 GB DDR4X RAM.

honor play 4 pro
Zdroj: Honor – Weibo

O niečo bohatšia je aj zadná časť zariadenia, respektíve jeho fotografická výbava. Tá sa totiž spolieha na špičkový snímač Sony IMX 600Y RYYB s rozlíšením 40 MP a na telefoto objektív s 8 MP snímačom, ktorý ponúka až 3-násobné optické priblíženie. Špecialitou je ale aj 5-násobný hybridný zoom a až 30-násobný optický zoom. Selfie fotoaparát je zložený z dvojice snímačov – hlavného 32 MP snímača a sekundárneho snímača s 8 MP rozlíšením a clonou f/2.2.

Narozdiel od svojho menej výkonného súrodenca je model Pro vybavený menšou batériou s kapacitou 4 260 mAh, no za to prichádza s podporou až 40 W rýchleho nabíjania. Rozdiel nájdeme aj v 128 GB internom úložisku, ktoré je značne rýchlejšie, keďže je typu UFS 3.0.

Ceny a dostupnosť

Keďže značka Honor zatiaľ smartfóny oficiálne predstavila iba pre domáci čínsky trh, nemôžme hovoriť o ich dostupnosti v našich končinách, poprípade ani o presných európskych cenovkách. Nižšie si ale aspoň uvedieme čínske cenovky jednotlivých modelov, ktoré nám ponúkajú aspoň ako takú predstavu o prípadných cenách v našich končinách.

  • Honor Play 4 – 6 GB RAM / 128 GB – CNY 1 799 / 225 eur
  • Honor Play 4 – 8 GB RAM / 128 GB – CNY 1 999 / 250 eur
  • Honor Play 4 Pro – 8 GB RAM / 128 GB – CNY 2 899 / 365 eur
  • Honor Play 4 Pro so špeciálnym senzorom pre meranie teploty – 8 GB RAM / 128 GB – CNY 2 999 / 375 eur

Via: TechRadar.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre