Chrome by mohol získať dlho žiadanú funkciu spojenú s PDF súbormi

Internetový prehliadač Google Chrome by mohol získať funkciu, ktorá by umožňovala upravovať PDF súbory

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Hoci v minulosti Google výrazne zjednodušil prezeranie PDF súborov prostredníctvom prehliadača Chrome, tak čo sa týka ich úpravy, tak to je úplne iný príbeh. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť. Portál 9to5google.com prišiel s informáciami, v ktorých poukazuje na možné rozšírenie funkcií prehliadača Chrome.

Chrome ako editor PDF súborov? Už sa na tejto funkcii pracuje

Portál poukazuje na časť kódu internetového prehliadača Chrome, ktorý sa objavil v rámci Chromium Gerrit (ide o nástroj pre vývojárov), v rámci ktorého sa objavila informácia odhaľujúce, že internetový prehliadač by mohol v budúcnosti ponúknuť možnosť editácie PDF súborov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prehliadač by mal v budúcnosti umožniť používateľovi okrem sťahovania PDF súborov aj ich úpravu. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak v budúcnosti po otvorení online PDF súboru, používateľ bude mať na výber možnosť editovania dokumentu, a možnosť „Originál“, ktorá by mala používateľovi umožniť stiahnutie dokumentu do počítača v pôvodom stave.

google_chrome_pdf_edited_1
Zdroj: 9to5google.com

Táto funkcia by sa mala objaviť v nadchádzajúcich vydaniach prehliadača Chrome Canary (ide o testovaciu verziu prehliadača) a neskôr bude pravdepodobne sprístupnená pre širokú verejnosť. Kým sa však funkcia dostane oficiálne do obehu, tak môže uplynúť aj niekoľko mesiacov.

V každom prípade ide o dobré správy, v dôsledku ktorých bude práca s prehliadačom o čosi efektívnejšia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre