Dostane sa Xiaomi Mi 10 Ultra a Redmi K30 Ultra do západných krajín?

Globálni používatelia sa dopytujú po dostupnosti nových smartfónov. Odpoveď Xiaomi ich však moc nepoteší

xiaomi mi 10 ultra titulka
Zdroj: Xiaomi

Dostane sa Xiaomi Mi 10 Ultra a Redmi K30 Ultra do západných krajín? To je otázka, ktorá zaujíma mnohých z nás.

Predstavenie nových smartfónov z kuchyne Xiaomi, konkrétne modelov Mi 10 Ultra a Redmi 30 Ultra vyvolalo vcelku veľký ošiaľ. Týka sa to obzvlášť modelu Mi 10 Ultra, ktorý sa hneď dostal aj na samotný vrchol rebríčku DXOMARK. Hrdí sa tak titulom najlepší fotomobil na trhu. Okrem iného zariadenie prinieslo 120Hz displej, rýchle nabíjania v podobe výkonu až do 120W pomocou kábla, prípadne 50W prostredníctvom bezdrôtového nabíjania, či 16GB RAM.  Inými slovami, ide o najvýkonnejší model z kuchyne Xiaomi, ktorý sa hrdí viacerými superlatívmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejme, smartfón nezaujal iba domácu Čínu, ale aj globálnych používateľov, ktorí sa logicky začali dopytovať na dostupnosť zariadenia v ďalších krajinách. Portál gsmarena však prišiel so správami, ktoré určite mnohých z nás nepotešia.

Len pre Čínu

Portál sa dopytoval priamo spoločnosti ohľadne dostupnosti zariadenia v ďalších regiónoch. Správy, ktoré však priniesli, v mnohých z nás vyvolajú skôr sklamanie ako nadšenie. Dôvodom je, že oba vyššie spomínané modely budú dostupne exkluzívne len pre Čínu, pričom ich neskoršie globálne uvedenie na trh je nepravdepodobné.

Gsmarena ďalej píše, že z hry je aj predstavenie smartfónov pod značkou Poco, prípadne inej podznačky Xiaomi. V praxi to znamená, že smartfóny nebudú dostupné v iných regiónoch ani prostredníctvom rôznych „okľúk“, na ktoré sme si mnohí už zvykli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre