Sponzorovaný obsahSpravodajstvoWindows

DISKUSIA | Mal by som spraviť inováciu na Windows 10?

Dnes si sme si pre vás prichystali tak trochu článok z inej „kategórie“, kde budeme od vás potrebovať aj trochu kooperácie. Ako už dobre viete, aktualizácia na Windows 10 je momentálne zadarmo v prípade ak máte na svojom počítači nainštalovaný Windows 7 alebo 8.1, avšak ponuka upgradu bez poplatku čoskoro vyprší, o necelé tri mesiace. A z tohto dôvodu by sme chceli rozobrať tému či ísť alebo neisť do aktualizácie na Windows 10.

Hlavné dôvody prečo aktualizovať systém na Windows 10

Prvým dôvodom sú univerzálne aplikácie, hoci pre mnohých „zbytočnosť“, ale pre druhú skupinu ľudí už sú neoddeliteľnou súčasťou nového Windowsu. Napríklad také čítanie novín cez klienta Poki, či pozeranie Youtube videí cez aplikáciu býva častokrát omnoho pohodlnejšie ako cez webové rozhranie, a nehovoriac o dostupnosti aplikácie aj pre Windows 10 Mobile a synchronizácií aplikácií navzájom či už ste na PC alebo na mobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

univerzalna aplikacia facebook

Druhým dôvodom prečo si povedať áno, je Windows 10 Mobile a jeho integrácia do Windows 10 PC verzie. Nehovoríme teraz o nejakých kozmetických úpravách ako tomu bolo pri Windows 8.1, kde bolo možné nastaviť rovnaké dlaždice ako na PC a podobne, ale o synchronizácií aplikácií navzájom medzi PC a mobilom. Napríklad dnes jedna z najpopulárnejších messengerových aplikácií WhatsApp ponúka už posielanie správ prostredníctvom vášho počítača, ktoré fyzicky prebieha  následne cez mobil, alebo notifikácie zo sociálnych sietí, či iných aplikácií bežiacich na mobilnom telefóne je možné „preniesť“ aj na PC a podobne.

windows_10_Windows 10 Mobile

Ďalším dôležitým dôvodom prečo ísť do Windows 10 je podpora od výrobcu, ktorá je garantovaná  po dobu životnosti Windows 10, ktorá samozrejme presahuje životnosť starších verzií Windowsu. Tento fakt zohráva hlavne úlohu pre ľudí, ktorí chcú mať stále tie najnovšie funkcionality a podporu systému od výrobcu. Mimochodom v novembri má prísť významná aktualizácia „The Anniversary update“, ktorá je prirovnávaná k revolučnej aktualizácii na Windows 10, ktorá už dnes vieme že prinesie napríklad Windows Hello, Windows Ink a ďalšie nové funkcionality.

update

Cortana, pre mnohých už neodlúčiteľná súčasť operačných systémom Windows 10 a Windows 10 Mobile a pre niekoho absolútna zbytočnosť. Aká je teda hlavná výhoda a nevýhoda tejto osobnej asistentky? Začnem tou nevýhodou, je dostupná len vo vybraných jazykoch a úprimne povedané slovenčiny sa pravdepodobne tak skoro nedočkáme. Na druhej strane ak ste prekročili túto jazykovú bariéru tak vám nič nebráni v jej využívaní. Hlavnou funkcionalitou tejto osobnej asistentky nie sú hlasové povely, ktoré následne vykonajú, ale ich synchronizácia medzi všetkými Windows zariadeniami, ktorá je skvelou funkcionalitou pre ľudí ako ja, čo majú „krátkodobú“ pamäť.

cortana_build 14328

Hlavné dôvody prečo neaktualizovať systém na Windows 10

Pozrime sa teraz na odvrátenú tvár, ktorá nehovorí „poďme spraviť inováciu na Windows 10“, ale „ostaňme pri súčasnej verzii Windowsu“. Samozrejme, že Windows 10 nie je dokonalým systémom a aj tu nájdeme viacero vecí, ktoré vás dokážu nemilo prekvapiť ba až nahnevať. Prvou takouto vecou sú pre mňa „povinné“ aktualizácie, ktorým sa dá vyhnúť len doinštalovaním dodatočného software-a alebo pri zakúpení edície Windows 10 Professional.

aktualizacia_Windows_10

Druhý dôvod prečo neaktualizovať sú paradoxne opäť aktualizácie, ale teraz z iného uhľa pohľadu. Bugy, áno presne tak, nehovorím že každá aktualizácia prináša viacero chýb alebo niečo podobné, ale keď áno tak sa tomu bohužiaľ nedokážete vyhnúť, proste sa vám nainštaluje a môžete si ich „vychutnať“ v plnej kráse. Tento problém skôr nahnevá menej skúsených používateľov, ktorí nevedia kde je problém „zakopaný“ a hľadajú následne riešenie niekde kde ho nie je.

Všade prítomná reklama je ďalším otravným dôvodom, ktorý hovorí prečo neisť do Windows 10, ktorú nájdete hlavne v ponuke Štart kde vás bude na pravidelnej báze otravovať napríklad Windows obchod s odporúčaniami čo by ste si mohli stiahnúť, a nehovoriac o plánoch rozšírenia tejto reklamy s príchodom aktualizácie „The Anniversary update“.

winhec promo aplikacie

Súhlasíte aj vy s týmto dôvodmi prečo aktualizovať, resp. neaktualizovať váš súčasný systém na Windows 10? Podeľte sa s nami o váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close