SpravodajstvoZariadenia

DELL zvyšuje ceny v UK o 10 %, dôvodom je Brexit

Brexit, resp. Vystúpenie Británie z EÚ nemá dopady len  na oblasti týkajúce sa politiky, ale začína sa odzrkadľovať už aj v konečných cenách pre bežného človeka za tovary a služby. Prvou lastovičkou, ktorá totiž reaguje zvyšovaním cien na britské referendum týkajúce sa vystúpenia krajiny z EÚ je spoločnosť DELL, ktorá počas včerajšieho dňa oznámila nárast cenovej hladiny ich produktov o 10 %.

Naše komponenty nakupujeme v dolároch a nanešťastie posledné posilnenie doláru oproti libre a ostatných mien v regióne EMEA, v nadväznosti na rozhodnutie UK opustiť Európsku Úniu, bude mať priamy dopad na ceny, za ktoré predávame produkty našim zákazníkom a partnerom.  

Tak isto aj ďalší gigant HP sa vyjadril na túto tému slovami: 

HP opatrne a starostlivo vyhodnocuje Brexit aby lepšie pochopil svoj biznis a finančný dopad na ňho. Zatiaľ budeme pokračovať v aktívnej podpore našich zamestnancov, zákazníkov a partnerov. Ako každá medzinárodná spoločnosť aj my upravujeme ceny na základe kolísania výmenných kurzov. Úpravy cien vždy komunikujeme našim partnerom a zákazníkom cez existujúce komunikačné kanály. 

Informoval o tom portál mspowerusers.com 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close