ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Ďalšie Xiaomi smartfóny dostávajú aktualizáciu s Androidom 11

Xiaomi začalo s distribúciou Androidu 11 pre ďalšie modely smartfónov. Zatiaľ však len pre čínske verzie ROM

Spoločnosť Xiaomi ešte v apríli tohto roka predstavila nadstavbu MIUI 12, ktorú postupne distribuuje pre sľubované zariadenia. Nadstavba bola v čase uvedenia na trh založená na verzii Androidu 10. V súčasnosti už väčšia polovica sľubovaných smartfónov bola aktualizovanou. Aktuálne sa preto vo zvýšenej miere začala už spomínať nová verzia nadstavby, MIUI 13. Rovnako sa začala spomínať aj dostupnosť Androidu 11 pre vybrané modely smartfónov. 

Tieto smartfóny začali dostávať aktualizáciu s nadstavbou MIUI 12 založenej na Androide 11

Hneď v úvode treba povedať, že Xiaomi nemá žiadnu oficiálnu politiku s aktualizáciami. Odhalil to rozhovor s vývojármi MIUI 12 nadstavby, konkrétne s Adamom Jiangom a Boqinga Yangaom. Dôvodom absencie oficiálnej politiky aktualizácií sú neočakávané a nepredvídateľné faktory, s ktorými sa môžu stretnúť počas vývoja. Na druhej strane prezradili, že cieľom spoločnosti je doručiť 3 veľké aktualizácie MIUI nadstavby a 2 veľké softwarové aktualizácie Androidu. V prípade, ak vás zaujíma, ktoré zariadenie by mali dostať aktualizáciu s novým Androidom 11, tak vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov, kde sme sa venovali tejto téme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ešte začiatkom novembra sme mohli čítať o tom, že Xiaomi začalo s aktívnym testovaním nového Androidu 11 pre viac ako 20 zariadení. Medzičasom spoločnosť nový Android sprístupnila pre modely smartfónov Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra a Poco F2 Pro.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje Xiaomiportal hovoria, že Xiaomi začalo s distribúciou novej verzie Androidu pre ďalších 9 zariadení, ktoré boli predstavené ešte v minulom roku. Ide konkrétne o modely smartfónov nižšie.

  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 8 Pro
  • Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro)
  • Redmi K30S Ultra (Xiaomi Mi 10T / Pro)
  • Xiaomi Mi CC9 (Xiaomi Mi 9 Lite)
  • Xiaomi Mi CC9 Meitu Custom Edition
  • Xiaomi Mi 9
  • Xiaomi Mi 9 SE
  • Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Tu však treba dodať, že ide o čínske verzie smartfónov. V praxi to však znamená, že globálne verzie zariadení dostanú aktualizáciu s novým Androidom 11 už čoskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close