Spravodajstvo

CEO Twitteru – Bitcoin sa do 10 rokov stane jedinou globálnou menou

Generálny riaditeľ spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, povedal pre britský denník The Time, že sa podľa neho Bitcoin stane do 10 rokov jedinou globálne používanou menou. Mnoho analytikov sa proti tomuto tvrdeniu vyhradzuje a samotnej kryptomene Bitcoin neverí na toľko, aby mohla mať v budúcnosti ambície, stať sa jedinou menou používanou na celom svete. Analytikom sa zväčša nepozdáva práve blokchainová technológia, ktorá samotný Bitcoin poháňa.

Jack Dorsey je s Bitcoinom finančne spätý

Takéto tvrdenia od Jacka Dorseyho určite zavážia a vo svete kryptomien otvoria nové otázniky, no treba si uvedomiť aj top, že samotný riaditeľ Twitteru sa zapája do obchodovania s Bitcoinom. Jeho ďalšia aplikácia Square podporuje platby a prevod peňazí v najznámejšej kryptomene. Dorsey sa taktiež angažuje aj v samotnom Lightning Networku, kde disponuje ako investor pre vývojársky tím, ktorý má zlepšovať kapacitu siete Bitcoinu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rozhovore pre The Times povedal: Svet bude mať v konečnom dôsledku jednotnú menu, internet bude mať jednotnú menu. Ja osobne verím v to, že to bude práve Bitcoin. „

Za Bitcoinom vidí omnoho viac

„Bitcoin sa pre nás nezastavuje pri nákupe a predaji. Veríme, že ide o transformačnú technológiu pre náš priemysel a chceme sa z nej učiť čo najskôr, ako to len ide. “  Dorsey taktiež odpovedal aj na otázku ohľadom vývoja blockchainu a samotného Bitcoinu: „Je to pomalé a nákladné, ale keďže sa zapája stále viac a viac ľudí, tieto problémy sa časom odstraňujú. Už teraz existujú nové technológie, ktoré vytvárajú blockchain a robia ho prístupnejším. „

V konečnom dôsledku môžeme len skonštatovať, že názor samotného riaditeľa Twitteru, je obzvlášť optimistický, no v budúcnosti sa môže stať naozaj hocičo. Jeho predpokladaný scenár sa ale už v týchto mesiacoch pomaly rúca, pretože transakcie s Bitcoinom boli zakázané, alebo obmedzené a koniec koncov by sa nejednalo o celosvetovú menu. Ďalším veľkým problémom je aj jeho nestálosť, keďže z minulosti dobre vieme, že jeho cena môže zo dňa na deň klesnúť a zase stúpnuť o niekoľko tisíc eur.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close