Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky? #1

buducnost Windows 10

Windows 10 je určite jedným z najinovačnejších operačných systémov dnešnej doby, o tom nie je pochýb. Avšak mnohí používatelia stále tam nájdu nejakú tu „chybičku krásy“ v podobe chýbajúcich funkcionalít či bugov, a preto sa obracajú na konkurenčné platformy ako je napríklad iOS.

Rozhodli sme sa vám priniesť sériu článkov, v ktorých by sme vám chceli postupne predstavovať funkcionality Windows-u 10, ktoré dnes nie sú ešte dostupné, ale na druhej strane by mali v budúcnosti priniesť nové a nové možnosti ako pracovať s celým systémom a tak zvyšovať či už váš komfort ako aj produktivitu práce na PC, resp. na mobilnej platforme Windows 10 Mobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou novinkou, ktorú by sme vám chceli predstaviť je funkcionalita Office Hub, ktorá by mala oficiálne prísť spolu s update-om Redstone 2 niekedy v priebehu budúceho roku.

Čo je ti Office Hub?

Jednou z očakávaných noviniek, ktoré obohatia Windows 10 platformu v blízkej budúcnosti je aj funkcionalita Office Hub, pod ktorou sa skrýva integrácia rôznych úloh pod jednu „strechu“. Konkrétne Microsoft podľa dostupných informácií chce efektívnejšie previazať operačný systém Windows spolu s kancelárskym balíkom Microsoft Office, resp. pre mnohých známejší pod názvom Office 365. Prostredníctvom toho previazania služieb s OS by sme mali získať expresný prístup k dátam ako sú napr. vaše dokumenty.

Ako na obrázku nižšie môžete vidieť, tak by sa malo jednať o podobné rozhranie ako je pri osobnej asistentke Cortana, ktoré by mali poskytnúť familiárne rozhranie typické pre Windows platform.

windows10_officehub_buducnost Windows
© Windowscentral.com

Zároveň by sme sa mohli dočkať vylepšení v podobe aj synchronizácie s osobnou asistentkou Cortana – napríklad, keď zadáte príkaz „zobraz e-maily z posledného týždňa“ tak vám Cortana poskytne výsledok z Outlooku, Exchangeu,…

vyhladavanie vo windows 10 cortana Windows hub
© Windowscentral.com

Čo na to vravíte? pozdáva sa vám táto novinka?

Celú sériu článkov „Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky?“ nájdete na tomto odkaze.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre