ANDROIDSpravodajstvo

Boli odhalené ďalšie drobné, ale šikovné vylepšenia v pripravovanom Androide 12

Vývojársky náhľad Androidu 12 odhaľuje ďalšie vylepšenia a nové funkcie.

Spoločnosť Google v priebehu týchto dní uvoľnila prvý náhľad Androidu 12 pre vývojárov, ktorý pomaly odhaľuje jednotlivé funkcie, na ktorých spoločnosť aktívne pracuje. Len pred malými chvíľami sme vám priniesli prvý náhľad tematického prispôsobenia rozhrania, ktorý mení farebnosť rozhrania systému v závislosti od zvolenej tapety na domovskej obrazovke používateľom. Teraz by sme vám chceli ukázať ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré sú prítomnými v pripravovanom Androide.

Funkcia priblíženia časti obrazovky

V súčasnosti Android umožňuje zväčšenie celej obrazovky, čo je vcelku šikovná funkcia, ale v mnohých prípadoch nepraktická. Najnovší náhľad tejto funkcie, na ktorý upozorňuje portál 9to5google poukazuje na možnosť priblíženia len určite časti obrazovky. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak funkcia umožňuje vytvorenie plávajúceho okna, ktoré funguje ako lupa. Týmto oknom používateľ zároveň môže pohybovať po displeji a zaostriť na konkrétnu časť obrazovky, prípadne ho zväčšiť a to bez ohľadu na to, v akej aplikácií sa nachádzate. Ako funguje táto funkcia v praxi sa môžete pozrieť nižšie vo videu.

Možnosť rozbalenia notifikácií

Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá sa objavila v náhľade Androidu 12, je funkcia rozbalenia notifikácie v paneli s upozorneniami. Na funkciu upozornil vývojár Dylan Roussel prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Ako môžete vidieť nižšie, tak potom ako používateľ dostane nejaké upozornenie, tak v paneli s upozorneniami je k dispozícii náhľad, ktorý je možné rozbaliť potom, ako používateľ klikne na ikonu aplikácie, a tak vidieť napríklad celú správu.

Hoci ide o malé vylepšenie, tak aj napriek tomu ide o šikovnú funkciu, ktorá dolaďuje aktuálny stav. 

Mimochodom, v priebehu včerajšieho dňa sa objavila funkcia automatického otáčania obrazu na displeji, ktorá funguje na základe aktívneho snímania tváre. Cieľom novej funkcie je, aby sa obraz automaticky otáčal, keď to je vhodné v závislosti od polohy hlavy a nedochádzalo k „nechcenému“ otočeniu obrazu v prípadoch, kedy telefón nie je v štandardnej polohe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close